Hajduk pobjedom nad Rijekom u juniorskom derbiju najavio dvoboj sa Manchester Cityjem u Ligi prvaka mladih

08.02.2023., Split - Utakmica doigravanja juniorske Lige prvaka: Hajduk-Sahtar.

Miroslav Lelas/PIXSELL

U derbiju 18. kola Prve NL juniora Hajduk je na Poljudu svladao Rijeku 3:1 i odlično najavio susret osmine finala Lige prvaka mladih protiv Manchester Cityja, koji se igra u utorak.

Put prema bitna tri prvenstvena boda Bili su napravili u prvom poluvremenu kada su vodili 2:0. Strijelci su bili Mate Antunović u 25. i Jere Vrcić u 40. minuti. Pitanje pobjednika riješeno je u 57. minuti, a strijelac za 3:0 je bio Noa Skoko.

Pet minuta kasnije Hajduk je zakomplicirao situaciju kada je ostao s igračem manje na terenu zbog isključenja Matea Jurića-Petrašila, ali Rijeka je to iskoristila tek za jedan gol do kraja ogleda. U 70. minuti Bruno Burčul bio je strijelac počasnog pogotka za goste.

Hajduku slijedi velika utakmica u utorak od 14 sati. Igra protiv Manchester Cityja na svom terenu i to je jako važno jer se odlučuje o putniku u četvrtfinale LP-a mladih.

Ovom pobjedom aktualni prvak Hajduk privremeno je preuzeo vrh prvenstvene ljestvice. Ima 44 boda, a dosada vodeća Rijeka sada je dva boda iza Majstora s mora. Međutim, velika borba trajat će do kraja ove uzbudljive sezone jer trećeplasirani Dinamo ima tri boda manje od Hajduka i utakmicu manje.

Rijeka je do ove utakmice imala odličan ovosezonski omjer u sezoni – 13 pobjeda, tri neodlučena rezultata i samo jedan poraz.