Gorica u debitantskom nastupu Rajka Vidovića slavila kod Varaždina

30.03.2024., Varazdin- Utakmica 28. kola Supersport HNL-a izmedju NK Varazdina i HNK HNK Gorica. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

U dvoboju sa šest pogodaka Gorica je u 28. kolu SuperSport HNL-a na gostovanju kod Varaždina slavila rezultatom 2:4 (1:2). Gosti su tako na odličan način obilježili debi svog novog trenera Rajka Vidovića. U strijelce su se tom prilikom upisali Gabriel Rukavina, Josip Mitrović, Jurica Pršir i Ante Matej Jurić dok su za domaćina poentirali Leon Belcar o Domagoj Drožđek.

Gorica se devetom pobjedom u sezoni na šestom mjestu ljestvice odvojila od današnjeg suparnika koji je pak deveti put napustio travnjak pognute glave. Za tjedan dana Varaždin će u sklopu 29. kola gostovati kod Slaven Belupa, a Goricu očekuje ispit kod Lokomotive u Kranjčevićevoj.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u 7. minuti kad je s dvadesetak metara snažno pucao Pršir, a Zelenika je atraktivno paradom upisao obranu. Domaćin je uzvratio minutu kasnije, Postonjski je proigrao Dabru čiji pokušaj iz prve nije iznenadio Banića.

Nakon što mu se dugo ukazivala pomoć na travnjaku u 21. minuti je zbog ozljede igru morao napustiti Mrzljak, a priliku je dobio Lazarov.

Prvi gol na utakmici vidjeli smo u 25. minuti kada je s desne strane ubacio Munksgaard, a Vukčević je loše odbio loptu koja dolazi do Rukavine koji je prizemnim udarcem s desetak metara pronašao put do mreže Varaždina za svoj prvijenac u dresu Gorice.

Samo dvije minute kasnije Rukavina je ponovno u akciji, ovaj put je u ulozi asistenta nakon što je probio po lijevoj strani pored Vukčevića, a njegovo dodavanje je na drugoj stativi dočekao Mitrović te je iz blizine zatresao mrežu. Mladi ofenzivac je upisao treći zgoditak u aktualnoj sezoni HNL-a.

Varaždin je blizu zgoditka bio u 31. minuti kada je sa 17 metara iskosa pucao Mitrovski te je pogodio suprotnu stativu.

Mrežu Banića domaćin je ipak zatresao u 42. minuti. Nakon asistencije Šege sa 17 metara je snažno pucao Belcar te je poslao loptu pod gredu za svoj peti prvenstveni gol u aktualnoj sezoni.

U 55. minuti je Belcar s desne strane pronašao Dabru koji sa 17 metara šutira visoko iznad grede. Trinaest minuta kasnije Šego je u šansu izbacio Mitrovskog čiji udarac s ruba šesnaesterca uz manje poteškoće brani Banić.

Postonjski je u 75. minuti iz slobodnog udarca oštro ubacio pred gol Gorice, a Soldo je zamalo nesretno zatresao vlastitu mrežu.

Pitanje pobjednika je riješeno u 78. minuti. Pršir se sjurio po lijevoj strani nakon čega je iskoristio posklizivanje Nekića, Ba je potom otišao u prazno, a veznjak gostiju je prizemnim udarcem s osam metara poslao loptu u bliži kut. Bio je to njegov drugi pogodak u sezoni.

Dvije minute kasnije Pršir je odlično proigrao Jurića koji je izbjegao zaleđe te je pobjegao Škaričiću, a onda je prizemnim udarcem sa sedam metara iskosa poslao loptu kroz noge Zelenike za svoj treći zgoditak u aktualnom HNL-u.

Jurić je do novog gola mogao doći u 89. minuti, no u ključnom trenutku je loše primio loptu pa ju je pokupio golman Varaždina.

Konačni rezultat utakmice je postavljen u 90. minuti. Gudelj je petom asistirao za Drožđeka koji je s desetak metara pucao po podu iz prve te je poslao loptu pokraj Banića. I njemu je to bio treći gol u sezoni.

Posljednja prilika na utakmici uslijedila je u 92. minuti. Potonjski je ubačajem iz slobodnog udarca pronašao Laminea, a njegov udarac glavom sa šest metara odlazi pokraj okvira gola.

Kolo se nastavlja od 17 sati kad u Kranjčevićevoj počinje duel Rudeša i Rijeke.