Golovi diljem Europe: Jakić zabio u pobjedi Eintrachta, Ćaleta-Car osigurao pobjedu Olympique Marseillea

17.08.2021., Sheriff Stadion, Tiraspol, Moldavija - Play off UEFA Liga prvaka: FC Sheriff Tiraspol - GNK Dinamo Zagreb. Kristijan Jakic.

Goran Stanzl/PIXSELL

U susretu 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Olympique Marseille je na gostovanju pobijedio Strasbourg s 2:0, a drugi gol za goste zabio je hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car.

OM je stigao do prednosti u 62. minuti, strijelac je bio Bamba DiengLuis Henrique je centrirao u šesnaesterac, a Dieng sjajno “škaricama” pogodio za vodstvo gostiju.

Pitanje pobjednika je razriješio Ćaleta-Car pogodivši u 82. minuti za 2:0 nakon ubačaja iz kuta.

Nica i Rennes

U ranije odigranom susretu Nice je na gostovanju pobijedila Rennes s 2:1, a za domaći sastav je cijeli susret igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Gosti su poveli u 19. minuti golom Kaspera Dolberga iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Youceg Atal u 51. minuti. Smanjio je Benjamin Bourigeaud u 59. minuti i u preostalih pola sata više nije bilo golova. Lovro Majer je za Rennes igrao cijeli susret.

U derbiju kola prvak Lille Lyon su odigrali bez golova. Zanimljivo, sudac Amaury Delerue je dva puta provjeravao sporne situacije u kaznenom prostoru Lyona, no niti jednom nije pokazao na bijelu točku.

Ivo Grbić je branio za Lille, dok Domagoj Bradarić nije nastupio.

Eintarcht – Bayer Leverkusen

U posljednjem susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintarcht je u Frankfurtu pobijedio Bayer Leverkusen s 5:2, premda su gosti nakon 22 minute vodili s 2:0.

“Apotekari” su sjajno ušli u dvoboj i već nakon 22 minuta igre vodili su 2:0 golovima Patrika Schicka (5′, 22′-11m).

Međutim, Eintracht je do kraja poluvremena uspio izjednačiti, a strijelci su bili Tuta (24′) i Jesper Lindstrom (30′). Domaćin je okrenuo rezultat u 50. minuti golom Evana N’Dicka. Strijelac četvrtoga gola u 66. minuti bio je veliki hrvatski talent Kristijan Jakić na kojega Dalić računa. Konačnih 5:2 postavio je Djibril Sow u 76. minuti.

Jakić je za pobjednički sastav odigrao cijelu utakmicu.