Golom Frigana Rijeka pobijedila Šibenik

08.04.2023., stadion HNK Rijeka, Rijeka - SuperSport HNL, 28. kolo, HNK Rijeka - HNK Sibenik. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic / Pixsell

U posljednjem susretu 28. kola SuperSport HNL-a Rijeka je pred 4.437 gledatelja na Rujevici bila bolja od Šibenika rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na utakmici bilo je djelo Matije Frigana u 47. minuti.

Izabranici Sergeja Jakirovića su tako došli do 11. pobjede u sezoni kojom su se bodovno izjednačili s Osijekom i Varaždinom na trećem mjestu ljestvice. Narančasti su pak poraženi 12. put u sezoni te uoči međusobnog ogleda u sljedećem kolu posljednjoj Gorici bježe četiri boda.

Domaćini su mrežu Narančastih zatresli već u 2. minuti kada je Ampem uposlio Marina koji je s desetak metara iskosa poslao loptu pored Rogića, no pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Novu opasnost pred golom gostiju bilježimo u 9. minuti kada je Ampem pucao s dvadesetak metara, a golman Šibenika odbija loptu koja je išla u njegov donji desni kut.

Četiri minute kasnije sa 17 metara je snažno pucao Janković, a Rogić ju je odbio u gredu. Uslijedila je kombinacija iz kornera u kojoj lopta dolazi do Ampema koji je s dvadesetak metara šutirao pored stative.

Šibenik je kombinirao u 15. minuti kada je po desnoj strani pobjegao Arai, ali Galešić ga je dovoljno omeo tako da je na koncu iz teške pozicije šutirao u vanjski dio mreže.

Minutu kasnije već je opasno na drugoj strani. Veiga je dobro ubacio s desne strane, a Matić je stigao reagirati te spriječiti da lopta dođe na glavu Frigana.

U 21. minuti je iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara udaljenosti zaprijetio Marin, a Rogić je uz poteškoće ipak uspio doći do lopte.

Šibenik je bio opasan u 31. minuti kada je Kvržić s desne strane ubacio za Čanađiju, a njegov udarac nogom sa šest metara odlično paradom brani Labrović.

Dvije minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Frigan je povratnim dodavanjem u šansu gurnuo Selahija, a njegov pokušaj s desetak metara odlazi pokraj gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela nakon proigravanja Ampema s 18 metara je zapucao Janković, a lopta je prohujala pokraj suprotne stative.

Na početku drugog poluvremena Rijeka dolazi u vodstvo. Dobru akciju su u 47. minuti odigrali Marin i Janković da bi se na koncu Frigan oslobodio Mese te je sa sedam metara matirao Rogića za svoj deseti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Vukčević je u 61. minuti dobro ubacio s lijeve strane, a Frigan je malo ostao kratak na prvoj stativi.

Šibenik se javio u 73. minuti kada je Kvržić pucao s dvadesetak metara, a lopta je otišla malo iznad grede. Četiri minute kasnije je s ruba šesnaesterca iskosa zapucio i Hiroš, a Labrović je odbio loptu.

Odličnu šansu Šibenik je imao u 82. minuti kada je Kvržić odlično ubacio s desne strane, a udarac glavom Radonjića sa šest metara izvrsnom reakcijom brani Labrović.

U 88. minuti Grgić je s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem gađao suprotni kut gola Narančastih, a lopta je otišla malo pored stative.