Gigi Buffon postao dio stožera talijanske reprezentacije

27.09.2016., stadion Maksimir, Zagreb - Liga prvaka, skupina H, 2. kolo, GNK Dinamo - Juventus FC. Gianluigi Buffon, Armin Hodzic.r"nr"nPhoto: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Ginaluigi Buffon, jedan od najboljih svjetskih vratara svih vremena, postao je šef delegacije talijanske reprezentacije i dio stožera u kojem je izbornik Roberto Mancini, objavio je Talijanski nogometni savez.

Prije nekoliko dana 45-godišnji Buffon je službeno okončao nogometnu karijeru te je samo nekoliko dana kasnije pronašao novi posao. Vraća se u reprezentaciju za koju je skupio čak 176 nastupa, a s njom je bio svjetski prvak 2006. godine te europski doprvak 2012. godine.

Igračku karijeru Buffon je počeo i završio u Parmi, a između toga je kratko boravio u Paris St. Germainu te došao do kultnog statusa čuvajući mrežu Juventusa. S klubom iz Torina je osvojio deset naslova prvaka Serie A, pet puta je bio pobjednik talijanskog Kupa i šest puta talijanskog Superkupa. S Juventusom je igrao i tri finala Lige prvaka, ali nikada nije osvojio to natjecanje.

Vratar koji je čak devet puta bio nominiran za Zlatnu loptu na ovoj će dužnosti u reprezentaciji zamijeniti tragično preminulog Gianlucu Viallija, nekadašnjeg sjajnog talijanskog napadača.