Futsal Dinamo i Olmissum napravili ‘break’, polufinalna serija seli u Zagreb i Omiš

Sandra Novaković MIlašinčić / Futsal Dinamo

Nakon što su Square i Futsal Pula otvorili polufinalnu seriju HMNL-a domaćim pobjedama, Square s 4:3 protiv Olmissuma, a Futsal Pula s 3:2 protiv Futsal Dinama nakon produžetaka, Olmissum i Futsal Dinamo slavili su u drugim utakmicama igranima u Dubrovniku i Puli prošle nedjelje i izjednačili seriju na 1-1.

U prvom poluvremenu druge utakmice u Dubrovniku između Squarea i Olmissuma nije bilo pogodaka, a gosti su poveli u 25. golom Jeremyja Bukovca. Olmissum je udvostručio prednost dvije minute kasnije golom reprezentativca Josipa Jurline, a rezultat za Square poravnao je domaći reprezentativac Marko Kuraja golovima u 29. i 37. u igri s golmanom-igračem. Konačnih 3:2 za Olmissum djelo je Brune Žilića.

Serija seli u Omiš, treća utakmica polufinala igra se u petak, a četvrta u nedjelju.

Utakmica u Puli krenula je vrlo efikasno. Niko Vukmir, Pulin reprezentativac, u 3. minuti zabio je za vodstvo domaćina dalekometnim udarcem, no već u istoj minuti Luka Perić, Dinamov reprezentativac, pogađa za 1:1. Dinamo je do pobjede stigao u 34. minuti pogotkom drugog pivota, Nevena Zonjića za konačnih 2:1 za aktualnog prvaka.

Prva zagrebačka utakmica igra se u petak 26. travnja u Domu sportova II s početkom u 20:15, a druga u nedjelju s početkom u 19 sati.

Ulaznice za dvije utakmice Futsal Dinama i Stanoinvest Futsal Pule u prodaji su na platformi CoreEvent, a od utorka (23. travnja) bit će dostupne i u BBB Fan Shopu u Ilici 37.