Fućak junak slavlja Gorice nad Lokomotivom

25.02.2023., Gradski stadion, Velika Gorica - SuperSport HNL, 23. kolo, HNK Gorica - NK Lokomotiva. Kristijan Fucak Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Matija Habljak / Pixsell

Od Lokomotive do Lokomotive. To je put Gorice do druge ovosezonske prvenstvene pobjede. Nakon što su od kluba s Kajzerice bili bolji u 5. kolu koje je odigrano 13. kolovoza prošle godine Velikogoričani su i u 23. kolu svladali izabranike Silvija Čabraje. Ovaj put je bilo 1:0 (0:0), a pogodak vrijedan tri boda je u 87. minuti postigao Kristijan Fućak.

Momčad koju vodi Željko Sopić je tako vratila nadu da do konca sezone može izboriti ostanak u najvišem rangu natjecanja. Zaostatak za pretposljednjim Šibenikom su smanjili na osam bodova.

Lokomotiva je pak došla do 12. ovosezonskog poraza što znači da samo njihov današnji suparnik ih u HNL-u ima više.

U 2. minuti susrete domaćin je zaprijetio preko Matavža, ali Čavlina je bio siguran. Tri minute kasnije na suprotnoj strani travnjaka Milićević je s lijevog boka ubacio u peterac, no Kulenović i Aliyu nisu stigli do lopte.

Gorica je u 12. minuti izvela dva kornera, no oba puta obrana Lokomotive je otklonila opasnost. Uslijedio je u 15. minuti snažan udarac Kačavende iz daljine koji je prohujalo pored stative dok je Prširov pokušaj na drugoj strani vratar Lokomotive lako ukrotio.

Odlično dubinsko proigravanje Pršira u 18. minuti gurnulo je Mrzljaka u dobru šansu, a njegov udarac iz prve sa sedam metara iz poluvoleja odlazi malo iznad gola.

Matavž je u 21. minuti ubacio s desne strane, a Jurić nije uspio iskoristiti lošu reakciju obrane gostiju tako da je lopta na koncu otišla pored stative.

Nedugo potom opasno je bilo i pred golom Gorice nakon što je Radošević loše reagirano na jedan ubačaj, ali Aliyu ponovno nije uspio doći do lopte.

Gorica je mrežu gostiju zatresla u 28. minuti. Nakon ubačaja Steenvoordena iz zadnje linije Matavž je glavom zatresao gredu, a na odbijenu loptu je najbolje reagirao Jurić koji ju je glavom proslijedio u prazan gol. Međutim, pogodak na koncu nakon dugotrajne provjere VAR-a zbog minimalnog zaleđa nije priznat.

25.02.2023., Gradski stadion, Velika Gorica – SuperSport HNL, 23. kolo, HNK Gorica – NK Lokomotiva. Branimir Kalaica, Ante Matej Juric Photo: Matija Habljak/PIXSELL

Lokomotiva je dobru priliku imala u 43. minuti kada je ubačaj Cipetića s desne strane došao do Marića, a njegov udarac s desetak metara od bloka Steenvoordena odlazi pokraj vratnice. Nakon ubačaja iz kuta domaćin je kratko otklonio opasnost, ali novi ubačaj u šesnaesterac dolazi do De Haasa čiji udarac također završava u bloku. Blok domaće obrane u igri je i u 45. minuti kada je udarac s pet metara uputio Kulenović.

Domaćini su u 54. minuti tražili kazneni udarac nakon što je Čavlina nakon nespretne reakcije pao na Matavža, no sudac Strukan nije se oglasio.

U 60. minuti je s oko 25 metara udaljenosti jako dobro s potegao Stojković, a Radošević paradom odbija loptu preko grede.

Mitrović je pet minuta kasnije nakon dodavanja Jurića pokušao izboriti kazneni udarac, a sudac Strukan mu je zbog simuliranja pokazao žuti karton. VAR je potvrdio njegovu odluku.

Dobru šansu domaćin je kreirao i u 74. minuti kada je Čavlina prvo obranio pokušaj Fućka s desetak metara iskosa, a potom i slabiji udarac Mrzljaka koji je reagirao nakon odbijene lopte.

U 82. minuti Matavž je sa 17 metara prizemnim udarcem pogodio ravno u Čavlinu.

Domaćin je do gola vrijednog tri boda došla u 87. minuti kada je Fućak nakon dodavnja Suka dobio duel s Pivarićem, a onda je sjurio prema golu te je u situaciji 1 na 1 mirno matirao Čavlinu. Bio je to njegov prvijenac u dresu Gorice.

Lokomotive je u 93. minuti zaprijetila nakon ubačaja Stojkovića kada je s desetak metara dobro pucao Tuci, a Radošević je paradom upisao obranu. Bila je to posljednja prilika na utakmici da dođe do promjene rezultata.

Kolo se nastavlja od 18:10 kada će na Rujevici snage odmjeriti Rijeka i Slaven Belupo.