Francuska osigurala polufinale!

epa11096845 France’s Ludovic Fabregas (R) in action against Austria's Michael Miskovez (L) during the EHF Men's EURO 2024 Main round group 1 handball match between France and Austria in Cologne, Germany, 22 January 2024.  EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Francuska rukometna reprezentacija osigurala je plasman u polufinale Europskog prvenstva u Njemačkoj nakon što je u susretu 3. kola skupine I pobijedila Austriju sa 33-28 (15-16).

Francuska je ovom pobjedom praktički osigurala i prvo mjesto u skupini. Preskočiti je može tek Mađarska, koja bi trebala večeras poraziti Njemačku, a potom u zadnjem kolu i Francusku. Zanimljivo, bio je to prvi poraz Austrije na ovom prvenstvu i još uvijek može do polufinala, no mnogo toga se mora poklopiti.

Austrija je sjajno otvorila utakmicu, povela je 4-1, no Francuska je uspjela posložiti redove. Aktualni olimpijski pobjednici su izjednačili na 7-7, a u minutama koje su slijedile i povesti s tri razlike (15-12). Međutim, Austrija je u završnici prvog dijela uzvratila serijom 4-0 i na odmor otišla s golom viška (16-15).

U drugom dijelu Francuska je ponovo pobjegla na +3 (21-18), no Austrija je još jednom izjednačila (22-22). Francuska je u ipak u posljednjih 10 minuta uspjela prelomiti utakmicu. Pet minuta prije kraja odabranici izbornika Guillaumea Gillea poveli su 30-26 i do kraja susreta zadržali su prednost za konačnih 33-28.

Francusku su do pobjede predvodili Dika Mem i Ludovic Fabregas sa po sedam obrana, dok je Samir Bellahcene imao 15 obrana. U austrijskim redovima najefikasniji su bili Mikola Bylik i Lukas Hutecek sa po šest golova.

Večeras se još sastaju Njemačka i Mađarska.

Na vrhu ljestvice skupine I je Francuska s maksimalnih osam bodova. Po četiri imaju Mađarska i Austrija. Njemačka ima tri, Island je s dva boda, a Hrvatska je s jednim bodom na zadnjem mjestu.