Finska i Slovačka do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u hokeju

epa10626160 Harri Pesonen from Finland and  Goalkeeper Dustin Niederberger and Maximillan Kastner from Germany  in action during the IHF 2023 Ice Hockey World Championship first round group A match between Germany and Finland in Tampere, Finland, 13 May 2023.  EPA/MAURI RATILAINEN

EPA/MAURI RATILAINEN

Nakon što su u petak doživjeli poraze u svojim prvim nastupima na Svjetskom prvenstvu elitne skupine, hokejaši Finske i Slovačke su u prvim dvobojima drugog kola ostvarili pobjede protiv Njemačke, odnosno Latvije.

U grupi A u Tampereu Finska je svladala Njemačku sa 4-3 (1-1, 2-2, 1-0). Armia (10) je pogodio za vodstvo Finske, na što su Nijemci uzvratili golovima Noebelsa (18) i Wissmanna (33). Potom su Finci došli do vodstva pogocima Manninena (35, 36), da bi 19 sekundi prije kraja druge trećine Peterka izjednačio na 3-3. Pobjedu Fincima donio je Lehtonen u 53. minuti.

Na ljestvici grupe A po tri boda imaju SAD, Danska, Švedska i Finska. Francuska ima dva boda, Austrija jedan, a bez bodova su Njemačka i Mađarska.

U grupi B kojoj je domaćin Riga Slovačka je sa 2-1 nadigrala domaću reprezentaciju. Sukel je nakon 44 sekunde igre postigao vodeći pogodak za Slovačku. Izjednačio je Abols u 37. minuti, a pobjedu Slovacima donio je Hrivik u 51. minuti.

Na ljestvici grupe B po tri boda imaju Švicarska, Kanada, Češka i Slovačka. Kazahstan ima dva boda, a Norveška jedan, dok su bez bodova Latvija i Slovenija.