FIBA EUROPA KUP Uvjerljiva pobjeda Cibone u Poljskoj

epa05778760 Namanja Djurisic (L) and Karol Gruszecki (P) of Stelmet BC Zielona Gora and Emir Sulejmanovic (C) of Cibona Zagreb in action during their FIBA Europe Cup round of 16 basketball match in Zielona Gora, Poland, 08 February 2017.  EPA/Maciej Kulczynski POLAND OUT

Košarkaši Cibone napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale FIBA Europa kupa nakon što su u prvoj utakmici osmine finala na gostovanju u Zielonoj Gori pobijedili poljski Stelmet sa 81-69 (21-19, 14-18, 32-17, 14-15).

Ponovno je treća četvrtina bila ključna za ishod dvoboja, ali za razliku od mnogih koje je Cibona izgubila u ovoj sezoni, u Poljskoj je ta dionica donijela pobjedu momčadi Damira Mulaomerovića. Nakon izjednačene prve dvije četvrtine, ‘cibosi’ su se razigrali u trećoj, u kojoj su ubacili 32 koša, a primili 17.

U posljednjoj četvrtini Cibona je uspjela sačuvati gotovo cijelu prednost pa će joj u uzvratu u Zagrebu za prolaz biti dovoljan i poraz do 11 koševa razlike.

Razigrani Nik Slavica je sa 16 koševa i šest skokova bio najbolji igrač Cibone. Emir Sulejmanović ubacio je 14 poena, a po 13 su postigli Željko Šakić i Luka Žorić. Domagoj Bođšnjak je ubacio 11 koševa, od čega su tri bile trice.

Najbolji igrač domaće momčadi bio je Tuomas Kelati sa 19 koševa, šest skokova i tri asistencije, a bivši igrač Cibone James Florence ostao je bez poena, uz samo dvije asistencije.

Uzvrat u KC Dražen Petrović na rasporedu je za 14 dana, 22. veljače, s početkom u 20.30 sati.

OZNAKE: kup, poljska, Europa, Cibona, fiba