FANTASTIČNIH 17 OBRANA PAVIĆA Hrvatska ‘razbila’ Crnogorce za polufinale SP-a

Hrvatski vaterpolisti izborili su polufinale Svjetskog prvenstva u Kazanju, nakon što su u četvrtfinalnom ogledu s Crnom Gorom slavili s visokih 10:4 (1:0, 3:0, 3:3, 3:1).

Tri je pogotka postigao Muslim, dva Bukić, dok su po jednom pogodili Petković, Paškvalin, Obradović, Šetka i Sukno. Istaknimo i sjajan nastup vratara Pavića, koji je Crnogorcima obranio čak 17 udaraca.

Prva je četvrtina završila minimalnom prednošću za Hrvate, zahvaljujući pogotku Antonija Petkovića. U drugu su četvrtinu Barakude ušle furiozno, a do kraja su vodili 4:0. Crnogorci su se ‘probudili’ u trećoj četvrtini, zabili tri pogotka, ali Hrvatska je zadržala visoku prednost.

Barakude će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta između Grčke i Australije.