FA kup: Preokret Manchester Uniteda, Tottenham ispao

epa10492694 Manchester United's Casemiro (C) celebrates after scoring his teams first goal during the Carabao Cup final soccer match between Manchester United and Newcastle United, in London, Britain, 26 February 2023.  EPA/NEIL HALL

EPA/NEIL HALL

Nogometaši Manchester Uniteda uspješno su obavili domaći posao u osmini finala engleskog FA kupa, iako su gubili protiv West Hama na kraju su slavili s 3-1.

Svi su pogoci postignuti u drugom poluvremenu, a West Ham je poveo u 54. minuti golom Benrahme. No, od 77. minute do kraja susreta uslijedio je veliki preokret i čak su se tri lopte zakoprcale u gostujućoj mreži.

Prvo je vlastitu mrežu pogodio Aguerd, u 90. minuti je sjajan pogodak dao 18-godišnji Argentinac Alejandro Garnacho, pogodivši za 2-1 iskosa s 15 metara, dok je sve okončano golom Freda u 95. minuti.

Iznenađenje je priredio Sheffield United, trenutačno drugoplasirana momčad Championshipa. Pred svojim navijačima Sheffield United je izbacio Tottenham pobjedom 1-0. Jedini gol dao je Ndiaye u 79. minuti.

Za goste je cijelu utakmicu i to solidno, odradio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić. Tijekom utakmice Perišić je imao jednu dobru šansu, dok je u 95. minuti lijepo centaršutom pronašao Harryja Kanea koji je loše reagirao iz blizine te je propustio pogoditi za 1-1.

Uz Manchester United i Sheffield United prolaz dalje su još osigurali Grimsby, Burnley, Brighton, Fulham, Blackburn i Manchester City.

FA kup, osmina finala:

Manchester United – West Ham 3-1 (Aguerd 77-ag, Garnacho 90, Fred 90+5 / Benrahma 54)

Sheffield United – Tottenham 1-0 (Ndiaye 79)

Southampton – Grimsby 1-2 (Ćaleta-Car 65 / Holohan 45+1-11m, 60-11m)

Burnley – Fleetwood Town 1-0 (Roberts 90)