Europsko prvenstvo u obaranju ruke: Hrvatski reprezentativci sjajni

Kišnjev, 20.06.2023 -  Hrvatski reprezentativci u obaranju ruke postigli su sjajne rezultate na 32. izdanju europskog prvenstva koje se održalo u glavnom moldavskom gradu Kišnjevu.Hrvatski natjecatelji osvojili su ukupno 13 medalja te su osvojili èetvrto mjesto u ukupnom poretku u konkurenciji više od 900 natjecatelja iz 30 država.Najuspješniji natjecatelj cijelog EP-a bio je 18-godišnji Rino Mašiæ koji je osvojio èak èetiri zlatne medalje, dvije u seniorskoj i dvije u mlaðe seniorskoj konkurenciji. foto HINA/ Hrvatski savez za obaranje ruke/ ik

HINA/ Hrvatski savez za obaranje ruke/ ik

Hrvatski reprezentativci u obaranju ruke postigli su sjajne rezultate na 32. izdanju europskog prvenstva koje se održalo u glavnom moldavskom gradu Kišnjevu.

Hrvatski natjecatelji osvojili su ukupno 13 medalja te su osvojili četvrto mjesto u ukupnom poretku u konkurenciji više od 900 natjecatelja iz 30 država.

Najuspješniji natjecatelj cijelog EP-a bio je 18-godišnji Rino Mašić koji je osvojio čak četiri zlatne medalje, dvije u seniorskoj i dvije u mlađe seniorskoj konkurenciji.

“Najveći reprezentativni uspjeh do sada svakako je rezultat sustavnog rada cijelog tima ljudi uključenih u rad klubova i nacionalni Savez. Imati u svojim redovima najuspješnijeg natjecatelja cijelog europskog prvenstva, što je pošlo za rukom osamnaestogodišnjem Rinu Mašiću, osvajaču četiri zlatna odličja, privilegij je kojim se mogu rijetki pohvaliti. Naime, Rino je već s osamnaest godina legenda svjetskog obaranja ruke te obarač za kojeg znaju svi koji prate ovaj sport,” kazao je Aleksandar Jakovac, predsjednik hrvatskog i dopredsjednik europskog saveza za obaranje ruke.

Jakovac je najavio kako će ponajbolji svjetski obarači ruku moći uživo vidjeti već sredinom srpnja kada je Zagrebu Svjetski kup “ZG STRONG” koji će se održati na 17. katu zagrebačkog hotela Westin, a na kojem će nastupiti više od 300 najboljih obaračica i obarača ruku današnjice.