Europsko prvenstvo u hrvanju – Kamenjašević ostao bez borbe za broncu

Zagreb, 19.04.2023.-  Europsko prvnestvo u hrvanju. Finale  61 kg,  Arsen Harutyunyan (ARM) vs. Zelimkhan Abakarov (ALB).     foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

Antonio Kamenjašević, hrvatski predstavnik grčko-rimskim načinom na Europskom prvenstvu u hrvanju, kojem je domaćin Zagreb, neće se boriti za brončanu medalju.

U repesažu kategorije do 77kg Kamenjašević je poražen od Danca Olivera Marca Kruegera. Borba je bila neizvjesna od početka do kraja, a kod rezultata 5-5 o pobjedniku je odlučivala posljednja akcija. Nju je uspješno izveo Krueger čime je sebi omogućio borbu protiv Turčina Basara za broncu na Europskom prvenstvu.

Kamenjašević je time ostao bez mogućnosti osvajanja druge brončane medalje na europskim prvenstvima u karijeri. Prvu je 26-godišnjak osvojio u Varšavi prije dvije godine.

Ranije tijekom petka, u osmini finala, suparnik Kamenjaševiću bio je sjajno raspoloženi Armenac Malhas Amojan koji je pobijedio s uvjerljivih 10-0. Budući da je Armenac prošao u finale Europskog prvenstva Kamenjaševiću se otvorila šansa za dolaskom do bronce koju nije iskoristio.