EUROPA LIGA United, Ajax, Celta i Lyon u polufinalu

epa05918298 Manchester United's Marcus Rashford (C) is congratulated by Michael Carrick after scoring a goal  during the UEFA Europa League quarter final, second leg soccer match between Manchester United and RSC Anderlecht at Old Trafford in Manchester, Britain, 20 April 2017.  EPA/PETER POWELL

Nogometaši Manchester Uniteda, Ajaxa, Celte Vigo i Lyona izborili su polufinale Europa lige.

United je u uzvratnoj utakmici slavio protiv Anderlechta sa 2:1 nakon produžetaka. Regularni dio utakmice završio je isti rezultatom kao prvi susret – 1:1. Henrikh Mkhitaryan United je doveo u prednost u 10. minuti susreta, a izjednačio je sofiane Hanni u 32. minuti. Pobjednički pogodak postigao je Marcus Rashford u 107. minuti. Švedski napadač Zlatan Ibrahimović teren je napustio u 90. minuti zbog ozljede.

Ajax je prošao u polufinale također nakon produžetaka. 90 minuta susretza zavšilo je 2:0 za Shalke, a Daniel Caligiuri Shalke je doveo do 3:0 u 101. minuti susreta. Ipak, u 111. Viergever smanjuje za Ajac, a pogodak za prolazak postiže Younes u 120. minuti susreta.

Celta Vigo u gostima kod Genka odigrala je 1:1, što joj je bilo dovoljno za prolazak u polufinale, zahvaljujući pobjedi od 3:2 u prvom susretu. Pione Sisto doveo je Celtu u prednost u 63. minuti, a izjednačio je Leandro Trossard u 67. minuti.

Lyon je tek nakon penala prošao u polufinale. Protiv Bešiktaša su u 90 minuti izgubili 2:1, koliko je zavrpila utakmica u Lyonu. Dvostruki strijelac za Bešiktaš bio je Talisca, a jedini gol za Lyon postigao je Lacazette. U produžecima nije bilo golova, a Lyon je bio s(p)retniji u izvođenju jedanaesteraca.

Izvlačenje parova polufinala održat će se sutra u Nyonu.