Europa liga: Pobjede Arsenala i Rome

epa09068673 AS Roma's Henrikh Mkhitaryan (R) vies for the ball with Shakhtar Donetsk's Taison during the UEFA Europa League round of 16 first leg soccer match between AS Roma and Shakhtar Donetsk at Olimpico stadium in Rome, Italy, 11 March 2021.  EPA/ETTORE FERRARI

EPA/ETTORE FERRARI

Sraz Manchester Uniteda i Milana, nazvučniji par prvih utakmica osmine finala Europske lige, okončan je na Old Traffordu bez pobjednika, 1-1, dok su uvjerljive pobjede ubilježili Arsenal i Roma.

Milan je u Englesku došao bez Zlatana Ibrahimovića, ali i bez Hrvata Ante Rebića i Marija Mandžukića, a poraz je izbjegao u drugoj minuti sudačke nadoknade golom danskog stopera Kjaera glavom nakon kornera.

ManU je vodio od 50. minute preko Bjelokoščanina Amada Dialloa, a talijanskoj momčadi su na početku utakmice poništena čak dva gola.

U Pragu su Slavia i škotski Rangers također odigrali 1-1. Domaći su vodili golom Rumunja Stanciu (7), a za Rangerse je izjednačio Šveđanin Helander (36). Borna Barišić je odigrao cijeli susret za novoga škotskoga prvaka.

Villareal je s uvjerljivih 2-0 slavio u Kijevu protiv Dinama, dok je Ajax u Amsterdamu tek u drugom dijelu slomio Young Boyse (3-0).

Arsenal je slavio u gostima kod Olympiacosa s 3-1 i praktički osigurao prolaz. Topnici su poveli preko Norvežanina Odegaarda, da bi početkom drugog dijela za Grke poravnao El Arabi. Londonska momčad ipak je pokazala kvalitetu u Pireju, a pobjedu su im donijeli Gabriel i Egipćanin Elneni.

Roma su na Olimpicu iznenađujuće lako obračunala sa Šahtarom (3-0), dok je Granada s 2-0 pobijedila norveški Molde.