EP vaterpolistice: Hrvatska svladala Srbiju i izborila četvrtfinale!

epa11063043 Goalie Latica Medvesek of Croatia in action during the LEN Women's European Water Polo Championships match Hungary vs Croatia in Eindhoven, the Netherlands, 07 January 2024.  EPA/Zsolt Szigetvary HUNGARY OUT

EPA/Zsolt Szigetvary HUNGARY OUT

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva u Eindhovenu nakon što je u susretu drugog kruga natjecanja svladala Srbiju sa 11-8 (2-3, 2-3, 2-1, 5-1).

Jelena Butić postigla je četiri gola za Hrvatsku, Kiara Brnetić je dodala tri, a Iva Rožić dva, dok je Ana Miličević s četiri pogotka predvodila Srbiju.

Nakon što je u prvom krugu natjecanja Hrvatska izgubila sva svoja tri dvoboja, a Srbija dobila sva tri svoja, u ključnom susretu za prolazak među naboljih osam sastava Starog kontinenta uspješnijim su se pokazale izabranice Brune Sabionija.

Hrvatska je do pobjede stigla sjajno odigranim drugim poluvremenom, početkom treće četvrtine Srbija je vodila sa 7-4, ali do kraja utakmice Hrvatska je napravila seriju 7-1 za potpuni preokret.

Tijekom prvog poluvremena hrvatske su igračice u više navrata pogađale okvir gola, dok su propustima u obrani omogućavale srpskim vaterpolisticama lagane realizacije. No, u nastavku dvoboja “probudila” se Latica Medvešek na vratima, dok je “proradio” i napad, prvenstveno Jelena Butić i Iva Rožić koje su sa po dva gola u posljednjem dijelu utakmice odvele Hrvatsku do uspjeha.

Ključnim se pokazao pogodak tek 16-godišnje Jelene Butić dvije minute prije kraja kada je sa 10-ak metara sjajno pogodila gornji lijevi kut nemoćne Travar za 9-8. Potom su Rožić iz protunapada i Butić iz peterca postavile konačni rezultat.

Hrvatska će u četvrtfinalu u utorak od 16 sati igrati protiv braniteljica naslova Španjolki.