Engleska: Manchester City i Aston Villa upisali pobjede

epa11049608 Manuel Akanji of Manchester City (L) in action against William Osula of Sheffield United (R) during the English Premier League soccer match between Manchester City and Sheffield United in Manchester, Britain, 30 December 2023.  EPA/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/ADAM VAUGHAN

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su  na svom terenu “fenjeraša” Sheffield United sa 2-0 u utakmici 20. kola engleske Premier lige.

Strijelci za City bili su Rodri u 14. i Julian Alvarez u 61. minuti.

Joško Gvardiol je odigrao cijelu utamicu, a Mateo Kovačić je igrao do 68. minute. Belgijski nogometaš Kevin De Bruyne vratio se u momčad Manchester Cityja, prvi put nakon ozljede početkom kolovoza.De Bruyne je protiv Sheffield Uniteda bio na klupi za rezervne igrače. Ozlijedio je bedro u finalu Lige prvaka, a ozljedu je obnovio 11. kolovoza u dvoboju protiv Burnleya i od tada je pauzirao. Nakon obnove ozljede operiran je, a prve procjene bile su da će se na teren vratiti u siječnju.

City sa 40 bodova dijeli treće mjesto na tabeli s Arsenalom. Sheffield United je na posljednjoj, 20. poziciji s devet bodova.

Aston Villa je kao domaćin svladala Burnley 3-2 golom iz penala u zadnjoj minuti. Strijelci za Aston Villu bili su Leon Bailey u 28. minuti, Moussa Diabi u 42. i Douglas Lewis iz jedanaesterca u 90. minuti. Golove za Burnley postigli su Zeki Amduni u 30. i Lyle Foster u 72. minuti, a gosti su od 56. minute igrali bez isključenoga Bergea. Aston Villa je na prvom mjestu s Arsenalom sa 42 boda, a Burnley je na 19. mjestu sa 11 bodova.

U ostalim susretima Crystal Palace je kao domaćin bio bolji od Brentforda 3-1, dok je Wolverhampton kod kuće svladao Everton 3-0.