E TAKO IGRA BARCA Blaugrana ‘laganini’ prizemljila Simeonea, Atletico – Barcelona 0:3

LGM/Panoramic/Profimedia

Atletico je brzo prizemljen nakon leta preko Intera u Ligi prvaka. Došla im je Barcelona i u La Ligi utrpala tri laka komada (Joao Felix, Lewandowski, Fermin Lopez)

U derbiju 29. kola Primere Barcelona je u gostima svladala Atletico Madrid s 3:0 pa nakon dugo vremena došla na drugu poziciju, s osam bodova manje od Reala.

Sada neporažena već u deset mečeva zaredom u svim natjecanjima, Barca je konačno je prestigla svog katalonskog susjeda Gironu, a El Clasico se igra u travnju. Atletico je poslije ovog poraza peti, s bodom manje od Athletica iz Bilbaa.

Portugalski napadač Joao Félix, na posudbi upravo iz Colchonerosa, otvorio je utakmicu golom u 38. minuti, prije nego što je Robert Lewandowski, asistent kod prvog gola, udvostručio vodstvo u 47. minuti.

Poljski napadač je još jednom bio dodavač za mladog Fermina Lopeza za konačnih 3:0 u korist Katalonaca.

Inače, u nedjelju se dogodio i kraj jednog negativnog rekorda. Trebale su im 32 utakmice, 29 u ovoj i tri u prošloj sezoni. U aktualnoj 2023/24 ama baš nikoga nisu pobijedili od prvog kola (?!). Do nedjelje. Onda je i Almeria dohvatila pobjedu.

A junak je 60-godišnji gospodin Pepe Mel kojeg su prije tri dana doveli na mjesto šefa struke. I Pepe, odmah ‘u sridu’. I to u gostima. Pao je Las Palmas, a ‘povijesni’ gol je u 14. minuti na gostovanju zabio Brazilac Leo Baptistao.

Nitko ne može baš punih 30 kola spriječiti Almeriju da nekoga pobijedi! Pa s klupskih stranica ponosno viču: ‘Ole, ole, Pepe Mel.

Villareal je kod kuće pobijedio Valenciju 1:0 golom Jorgea Cuenca, a Celta na gostujućem terenu svladala Sevillu 2:1 i pobjegla iz opasne zone.

Sevilla je povela golom Youssefa En Nesyrija u 18. minuti, a Carles Perez i Norvežanin Juregen Larssen okrenuli su priču. Ali priče dana su ipak Barcelona i – Almeria!