DRAMATIČNI PRIZORI U LONDONU Nosila i maska za kisik: Nastradao West Hamov tinejdžer Earthy

Paul Terry / Zuma Press / Profimedia

Dok su gostujući navijači skandirali ‘Što je ovo knjižnica?, Olimpijski stadion u Londonu u potpunoj je tišini pratio kako liječnici osam minuta vraćaju svijest 19-godišnjem debitantu u momčadi ‘Čekićara’

U subotu su na rasporedu tri utakmice Premiershipa, 33. kolo. Liverpool je kiksao kod kuće s Crystal Palaceom, Arsenal se bori s Aston Villom, a u Londonu: West Ham – Fulham 0:2. Ali koga briga za rezultat…

Junak gostiju bio je Brazilac Andreas Pereira, strijelac dvaju pogodaka, u 9. i 72. minuti. No utakmicu je obilježio teški incident četiri minute prije kraja. Dramatični sudar dva domaća igrača.

Edson Alvarez je išao na jednu loptu u zraku pa slučajno zahvatio svog suigrača Georgea Earthyja. Dečko ima 19 godina, samo četiri minute ranije ušao je u igru, pun treme i radosti jer… Bio je to njegov debi za West Ham.

Četiri minute kasnije: nepomičan je ležao na travnjaku.

UZNEMIRUJUĆI VIDEO SUDARA Pogledajte ovdje

Liječničke službe, ne samo West Hama nego i Fulhama istrčale su s klupa kao izbačene iz katapulta, utrčale na teren pomoći tinejdžeru koji je bio bez svijesti.

Ukazivanje pomoći trajalo je osam minuta, stadion je bio u apsolutnoj tišini. Dok nije krenulo idiotski neprimjereno skandiranja gostujućih “navijača” koji su pjevali: ‘Što je ovo, knjižnica’? Debili. Debila ima svugdje. Ovaj put glavu su promolili oni engleski.

George Earthy iznesen je s terena na nosilima, pri svijesti, s maskom za kisik na licu.

Trener David Moyes je informirao javnost:

“Riječ je o ozljedi glave. Dečko je budan, pri svijesti i odvezen je u bolnicu. Već u prva 3-4 dodira pokazao je vidljiv, silni talent. Ogromno je naše razočaranje zbog toga što mu se dogodilo. Tako predano trenira, zaslužio je debi. Ali ovo… Brinut ćemo za njega, pobrinut ćemo se za njega, dobit će svu i najbolju moguću pomoć”.