Donna Vekić u dva seta prošla do drugog kola Wimbledona

epa10710790 Donna Vekic of Croatia in action against Petra Kvitova of Czech Republic during their final match at the WTA German Open tennis tournament in Berlin, Germany, 25 June 2023.  EPA/FILIP SINGER

EPA/FILIP SINGER

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u 2. kolo Wimbledona nakon što je u susretu 1. kola svladala Kineskinju Shuai Zhang sa 6-2, 6-3 nakon sat i 13 minuta igre.

U susretu kojega je dva puta prekidala kiša, a zbog koje je i sam početka kasnio sat i pol, Vekić je potvrdila kako se trenutačno nalazi u mnogo boljoj formi od 34-godišnje Kineskinje.

Samo na početku susreta Vekić je izgledala “klimavo”, jer je u prvoj igri propustila 40-0 na svom servisu i dopustila Zhang da s pet uzastopnih poena napravi “break”. No, Vekić je odmah potom vratila izgubljeno da bi kod rezultata 2-2 kiša po prvi put prekinula dvoboj. Nakon gotovo sat vremena stanke igračice su se vratile na teren samo da bi odigrale dva i pol gema, ali u tom je izlasku na teren Vekić napravila “break” za 4-2 i stigla do 40-15 na svom servisu. Usijedila je još jedna 45-minutna stanka nakon koje je susret napokon odigran do kraja.

Vekić je još jednim “breakom” riješila prvi set u svoju korist sa 6-2. U drugom setu nije iskoristila “break-loptu” za 3-1, što joj je bila prva propuštena prilika za oduzimanje servisa suparnice u meču, ali to je popravila u šestoj igri kada je stigla do ključnog “breaka”. Odmah u sljedećoj igri spasila je posljednju šansu Zhang za povratak u meč i potom mirno odservirala za pobjedu.

U 2. kolu Vekić će igrati protiv Amerikanke Sloane Stephens.