Donna Vekić poražena u finalu WTA turnira u Berlinu

epa10710770 Donna Vekic of Croatia in action against Petra Kvitova of Czech Republic during their final match at the WTA German Open tennis tournament in Berlin, Germany, 25 June 2023.  EPA/FILIP SINGER

EPA/FILIP SINGER

Hrvatska tenisačica Donna Vekić poražena je u finalu WTA turnira u Berlinu od Čehinje Petre Kvitove sa 2-6, 6-7 (6).

Pobjedničku seriju hrvatske tenisačice u Berlinu zaustavila je deveta tenisačica svijeta, Čehinja Kvitova.

U njihovom šestom međusobnom susretu, 33-godišnja Čehinja je upisala i petu pobjedu nakon sat i 43 minute igre.

Vekić se u prvom setu dobro držala do rezultata 2-2, no Čehinja tada radi seriju 4-0 uz dva breaka za uvjerljivih 6-2.

U drugom setu, 26-godišnja hrvatska tenisačica je krenula daleko bolje. U trećoj igri je napravila break i prednost držala do 5-4 kada je servirala za set. Nažalost, nije izdržala. Kvitova je vratila izgubljeni servis izjednačivši na 5-5 nakon čega je set otišao u trinaestu igru.

Vekić je povela 2-0, imala je  3-1, no Kvitova sve okreće na svoju stranu (5-4). Donna je potom dobila dva poena u nizu i stigla do set lopte (6-5). Nažalost, iskusna Čehinja je dobila iduća tri poena, osvojivši tiebreak sa 8-6 za konačnih 2-0 u setovima.

Kvitova je u svom 42. finalu osvojila čak 31. turnirski naslov, dok je Vekić ostala na četiri osvojena turnira u 12 finala.