Donna Vekić osvojila Nottingham, poraz Pavića

epa05729301 Donna Vekic of Croatia in action against Caroline Wozniacki of Denmark during round two of the Women's Singles at the Australian Open Grand Slam tennis tournament in Melbourne, Victoria, Australia, 19 January 2017.  EPA/DEAN LEWINS  AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Hrvatska tenisačica Donna Vekić pobjednica je WTA turnira u Nottinghamu nakon što je u finalnom dvoboju pobijedila prvu nositeljicu Britanku Johannu Kontu 2-6, 7-6 (3), 7-5.

Za mladu Osječanku bilo je to peto finale i drugi naslov nakon što je 2014. pobijedila u Kuala Lumpuru, dok je gubila finala u Taškentu u rujnu 2012. i rujnu 2015., te u Birminghamu u lipnju 2013. Britanki je to bilo peto finale i drugi poraz.

“Ovo je nevjerojatno, ovo je moj drugi turnir u karijeri. Nakon što sam izgubila prvi set pokušala sam se koncentrirati na svoju igru i smanjiti pogreške. Sada slijedi Birmingham, pa Wimbledon,” kazala je mlada hrvatska tenisačica.

Vekić je slabo ušla u meč i već u prvoj igri je izgubila svoj servis. Konta je povela 2-0, a potom u sedmoj igri načinila još jedan break za vodstvo 5-2 i lagano dobiveni prvi set rezultatom 6-2.

Mlada hrvatska tenisačica koja će za 10 dana napuniti 21 godinu, je u drugom setu zaigrala daleko bolje. Posložila je kockice svoje igre, zaigrala mirnije i polako okretala meč na svoju stranu.

U četvrtoj igri je oduzela servis suparnici i povela 3-1, no Konta je već u idućem gemu nadoknadila zaostatak, a zatim izjednačila na 3-3. Međutim, Vekić je nastavila u visokom ritmu. Kod vodstva 5-4 je imala set loptu, a kod rezultata 6-5 još dvije. Konta se oba puta izvukla odvukavši set u trinaestu igru, no to joj nije pomoglo. Mlada Osječanka je odlično odigrala tie-break osvojivši taj dio igre 7-3 za 1-1 u setovima.

Vekić je sjajno nastavila i u odlučujućem, trećem setu. Već u prvoj igri je načinila break, a obranila svoj servis za vodstvo 2-0. Nažalost, Britanka je u šestoj igri vratila izgubljeni servis izjednačivši na 3-3. No, Donna je kod 5-5 još jednom oduzela suparnici servis, a zatim hrabro odigrala idući gem za drugi set i konačnu pobjedu.

Bio je to njihov drugi međusobni susret, a u prvom igranom prošle godine u Cincinnatiju je pobijedila britanska tenisačica.

Finale je danas odigrao još jedan hrvatski tenisač. Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach su u finalu turnira u Stuttgartu izgubili od Britanca Jamiea Murraya i Brazilca Brune Soaresa 7-6 (4), 5-7, 5-10.

Pavić će ovo biti drugi nastup u finalu ove godine, nakon što je u travnju s Britancem Dominicom Inglotom osvojio naslov u Marrakechu.

Tijekom dosadašnje karijere 23-godišnji Splićanin je osvojio šest ATP naslova u konkurenciji parova, dok je još 11 puta gubio u finalu.