Dončić s 60 koševa i 21 skokom upisao rekordni triple-double, odlična utakmica Ivice Zubca

Dec 27, 2022; Dallas, Texas, USA;  Dallas Mavericks guard Luka Doncic (77) drives to the basket past New York Knicks guard Quentin Grimes (6) during the second half at American Airlines Center. Mandatory Credit: Kevin Jairaj-USA TODAY Sports Photo: Kevin Jairaj/REUTERS

Kevin Jairaj/REUTERS

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su Luka Dončić i njegovi Mavericksi u 126-121 domaćoj pobjedi nad New Yorkom nakon produžetka. Dončić jer je ostvario upravo čudesan učinak s 60 koševa (19/25 za dva, 2/6 za tri koša), 21 skokom i 10 asistencija, a on i momčad Mavericksa jer su 34 sekundi prije kraja regularnog dijela gubili s devet koševa razlike, bilo je 112-103, i onda prvo stigli do produžetka a zatim i pobjede u dodatnih pet minuta.

Na sedam sekundi prije kraja kod 115-112 Dallas je išao u zadnji napad, nakon prekršaja Dončić je pogodio prvo i onda namjerno promašio drugo bacanje ali i uzeo odbijenu loptu i odmah zabio za 115-115. Slovenac je plesom proslavio taj koš i kasnije priznao da je u tom trenutku mislio da je pobjeda Dallasova. Nije još bila, moralo se ići u produžetak u kojem je Dončić zabio još sedam koševa u 11-6 Dallasa u tih pet minuta.

Spencer Dinwiddie je zabio 25 (9/15), Christian Wood 19 (7/15) i devet skokova za Dallas, kod New Yorka koji je bio bez Jalena Brunsona i RJ Barretta 33 koša (12/25) imao je Quentin Grimes, Julius Randle 29 koševa (11/23) i 18 skokova.

Ivica Zubac odigrao je sjajnu utakmicu u 124-113 gostujućoj pobjedi LA Clippersa nad Torontom. Zubac je za 32 minute upisao 23 koša (7/13) i 16 skokova, isto toliko je zabio Paul George (9/18) uz sedam skokova i pet asistencija, Norman Powell je zabio 22 (8/14). Za Toronto Pascal Siakam 36 koševa (13/24) i devet skokova.