Dominacija Norvežana u skijaškom trčanju na Svjetskom prvenstvu. Drugo zlato za Kruegera, opet sve medalje u Norvešku

epa10488472 Simen Hegstad Krueger of Norway celebrates after winning the Men's Skiathlon 15.0km Classic + 15.0km Free competition at the FIS Nordic Skiing World Championships in Planica, Slovenia, 24 February 2023.  EPA/ANTONIO BAT

EPA/ANTONIO BAT

Nastavila se potpuna dominacija Norvežana u skijaškom trčanju na Svjetskom prvenstvu u nordijskim disciplinama koje se održava u Planici, u utrci na 15 kilometara slobodnim stilom norveški predstavnici osvojili su sve tri medalje.

Zlato je osvojio Simen Hegstad Krueger (30) s vremenom 32:17.4 minuta, a to mu je drugo zlato u Planici, prošloga je tjedna osvojio zlato u skiatlonu na 30km. Do srebra je sa 5.3 sekundi zaostatka osvojio Harald Oestberg Amundsen, dok je branitelj nalsova iz ove discipline otprije dvije godine iz Obertdorfa Hans Christer Holund osvojio broncu sa 24.6 sekundi slabijim vremenom.

Zanimljivo, i prvije dvije godine u Oberstdorfu na istoj dionici od 15km slobodno medlaje su osvojila ista trojica trkača, tada je zlatni bio Holund, srebrni Krueger, a brončani Amundsen.

I četvrto mjesto zauzeo je Norvežanin, dvostruki zlatni s ovog SP iz pojedinačnog i momčadskog sprinta te srebrni iz skiatlona, Johannes Hoesflot Klaebo, njemu je četvrto odličje u Planici izmaklo za samo devet desetinki, koliko je zaostao za Holundom.

Na SP u Planici Norvežanima je ovo druga utrka u kojoj su uzeli sve medalje, to su već učinili i u skiatlonu, dok su u pojedinačnom sprintu uzeli zlato i srebro, a bli su zlatni i u momčadskom sprintu.