Đoković uvjerljiv protiv Schwartzmana. U četvrtfinalu Roland Garrosa čeka Auger-Aliassimea ili Nadala

epa09983959 Novak Djokovic of Serbia plays Diego Schwartzman of Argentina in their men’s fourth round match during the French Open tennis tournament at Roland ​Garros in Paris, France, 29 May 2022.  EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Srpski tenisač Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Roland Garrosa nakon još jedne sigurne pobjede. Ovaj je put slavio rezultatom 6:1, 6:3 i 6:3 u susretu osmine finala protiv Argentinca i 16. igrača svijeta Diega Sebastiana Schwartzmana.

Đoković je odlično otvorio susret i prvi set osvojio sa samo jednim izgubljenim gemom. Đoković je došao do dva breaka, jedan u četvrtom i jedan u šestom gemu, te je uz sigurnu igru na svoj servis osvojio prvi set.

U drugom setu je Schwartzman zaigrao puno bolje. Odmah je napravio break u drugom gemu i došao u vodstvo od 3:0, no Đoković je u petom gemu uzvratio break, a zatim napravio još dva u sedmom i devetom gemu, nakon čega je priveo i drugi set kraju.

Trijumf i plasman u četvrtfinale Đoković je potvrdio sigurnom igrom u trećem setu. Za osvajanje trećeg seta i plasman u četvrtfinale bio mu je dovoljan jedan break u šestom gemu.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta između Auger-Aliassimea i Nadala, koji se igra kasnije danas.