DOIGRAVANJE ABA LIGE Budućnost uvjerljiva protiv Zadra, Luka Božić ostao na dva koša

30.12.2023., dvorana Kresimira Cosica, Zadar - ABA liga, 14. kolo, KK Zadar - KK Buducnost Voli. Luka Bozic, Andrija Slavkovic Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Budućnost je na svom parketu s 100-69 pobijedila Zadar u prvoj utakmici četvrtine finala doigravanja ABA lige. Četvrtfinale se igra u seriji na dvije dobivene utakmice a druga se igra u petak na zadarskom Višnjiku.

Tri su ključna momenta odredila utakmicu, prvi je odlična obrana Budućnosti koja kroz 40 minuta Zadru nije dala doslovno niti jedan lagani koš, što se uostalom vidi i po konačnom rezultatu, drugi je podatak da je objektivni MVP, najbolji igrač ove lige Luka Božić ostao na dva koša (1/6 iz igre, 0/2 slobodna bacanja), treći je činjenica da je Budućnost imala deset igrača sa barem 13 minuta u igri dok je Zadar u istoj kategoriji imao tek šestoricu.

Zadar je neloše otvorio utakmicu, doduše Budućnost je povela s 10-3 da bi najviše zahvaljujući osam koševa Marka Ramljaka momčad Danijela Jusupa povela s 24-18. Međutim, sve dalje išlo je na stranu Budućnosti koja je polako gradila prednost iako se Zadar barem koliko-toliko držao u igri, malo nade pojavilo se sredinom trećeg perioda nakon što je serijom 6-0 prišao na 51-46. Međutim, Budućnost je tada pozvala minutu odmora i od tog trenutka do kraja bila je to potpuno jednosmjerna ulica. Do isteka treće četvrtine za četiri minute i 20 sekundi  Podgoričani su serijom 25-5 otišli na 76-51 i definitivno prelomili utakmicu na svoju stranu.

Marko Ramljak je s 14 koševa (3/7 za dva, 2/5 za tri), šest skokova, pet ukradenih lopti i dvije asistencije bio najbolji kod Zadra, Lovro Mazalin (šut 5/6) i Dario Drežnjak 4/6 za dva, 1/7 za tri) ubacili su po 13 koševa.