Dnevna doza turskih nogometnih incidenata: masovna tučnjava na utakmici Bursaspor – Diyarbakirspor

screenshot

Kako je krenulo, novine i portali će imati svakodnevnu rubriku pod nazivom iz naslova ovog teksta. Najnoviji cirkus, kako drukčije nazvati, dolazi iz tamošnje treće lige, sa utakmice Bursaspora i Diyarbakirspora koja je u 90 minuta donijela gostima, klubu koji je poznat i kao Amed S. F. K., pobjedu 2-0. Problemi su nastali u sudačkoj nadoknadi koja se protegnula na 15 minuta a u kojoj je pet igrača, dvojica domaćih i tri gostujuća, dobilo crveni karton, a sve je završeno masovnom tučnjavom na terenu i u tunelu prema svlačionici.

Inače, Bursaspor je bio senzacionalni prvak Turske 2009/10, sljedeće sezone u Ligi prvaka osvojili su jedan bod u skupini s Manchester Unitedom, Valencijom i Rangersom, da bi u sezoni 18/19 ispali su u drugu ligu, nakon tri sezone pali su još jedan rang niže a ni tamo ne žive baš dobro, s 14 bodova stoje na predzadnjem, 18. mjestu, doduše samo su bod unutar zone ispadanja. S druge strane Diyarbakirspor je klub iz istoimenog grada na jugoistoku Turske, radi se o najvećem gradu u kojoj su Kurdi većinsko stanovništvo, pa i u toj činjenici treba tražiti razlog za ovaj incident. Klub se često može naći i po imenu Amed, što je stari naziv za grad Diyarbakır.