Dino Prižmić u četvrtfinale ITF turnira u Dubrovniku preko prvog nositelja

29.02.2020., Zagreb - Trg Petra Preradovica (Cvjetni trg). Kids day - druzenje hrvatskih teniskih reprezentativaca s djecom na Cvjetnom trgu kao promocija Davis kup susreta Hrvatska - Indija. Marin CIlic sa suigracima i vodstvom HTS-a predvodio je druzenje. Dino Prizmic. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatski 16-godišnji tenisač Dino Prižmić plasirao se u četvrtfinale ITF turnira “Dubrovnik kup”, nagradnog fonda 15.000 američkih dolara, svladavši u osmini finala prvog nositelja, 26-godišnjeg Rumunja Bogdana Apostola (ATP – 521.) sa 6-2, 6-2.

Prižmić će u petak još jednom na teren, a suparnik u četvrtfinalu bit će mu 21-godišnji ruski tenisač Savrijan Danilov (ATP – 664.) koji je spriječio hrvatski obračun za polufinale pobijedivši u osmini finala Splićanina Duju Kekeza (ATP – 940.) sa 6-4, 6-4.

Prižmić je u Dubrovnik stigao nakon uspješnog nastupa na ITF juniorskom turniru prve kategorije u Vrsaru, gdje je osvojio pojedinačni naslov izgubivši svega 25 gemova u pet mečeva.

Za 11. juniora sa svjetske ljestvice ovo je drugo četvrtfinale na seniorskim ITF turnirima u karijeri. Prvo je igrao prije mjesec dana u Poreču, u sklopu 50. izdanja “Istarske rivijere”, a uspije li pobijediti Rusa Danilova, probit će se do svog prvog polufinala u seniorskoj konkurenciji.

OZNAKE: Dino Prižmić