DINAMO – PAOK 2:0 Petković zabio i drugi gol večeras! Maksimir slavi

Zagreb, 7.3.2024.- Prva utakmica osmine finala nogometne Konferencijske lige Dinamo - PAOK na stadionu Maksimir.
foto HINA/ Dario GRZELJ/ ua

HINA/ Dario GRZELJ

Dinamo i PAOK od 21 sat na Maksimiru igraju prvu utakmicu osmine finala Konferencijske lige.

Momčad trenera Sergeja Jakirovića u šesnaestini finala prošla je favorizirani Betis, nakon što je u grupnoj fazi osvojila drugo mjesto iza Viktorije Plzen. PAOK je do ove faze stigao bez poraza te kao pobjednik skupine G.

Glavni sudac utakmice bit će Aliyar Aghayev iz Azerbajdžana. Pomoćnici će mu biti Zeynal ZeynalovAkif Amirali. Četvrti sudac bit će Elchin Masiyev. U VAR sobi su Sascha Stegemann (VAR) i Pascal Müller (AVAR).

Početne postave:

DINAMO: Nevistić, Ristovski, Bernauer, Theophile, Perković, Mišić, Sučić, Špikić, Baturina, Hoxha, Petković.

PAOK: Kotarski, Jonny, Kedziora, Koulierakis, Baba, Ozdoev, Meite, Živković, Konstantelias,Taison, Brandon.

Tijek susreta:

90+4′ I gotovo je! Dinamo je upisao veliku pobjedu!

90+3′ Izašao je Baturina, mijenja ga Halilović

90+2′ Despodov je dobio žuti karton

90+’ Četiri minute sudačke nadoknade.

89′ Petković je izašao uz ovacije Maksimira. Zamijenio ga je Kulenović. Inače, Petković se s dva večerašnja gola popeo na vrh ljestvice strijelaca Konferencijske lige. Zabio ih je sedam iz šest utakmica, a sedam golova ima i Eran Zahavi iz Maccabi Tel Aviva

87′ Sučić je dobio žuti karton zbog prigovora.

84′ Najveća prilika PAOK-a na utakmici. Murg je dobio loptu na desetak metara od gola. Ciljao je suprotni kut gola, ali promašio je okvir.

83′ Živković je izašao, a zamijenio ga je Tzimas.

78′ Baturina je pokušao iznenaditi Kotarskog udarcem iz slobodnog udaraca iz teškog kuta. Hrvatski vratar odbio je u korner

76′ Murg je dobio žuti karton zbog prekršaja.

73′ Špikić izašao kod Dinama. Zamijenio ga je Kaneko.

71′ GOL ZA DINAMO! Sjajna lopta u prostor koju je Petković samo ubacio pored Kotarskog!

69′ Ozdoev i Konstantelias su izašli. Na terenu su Schwab i Murg.

66′ Na Maksimiru se nalaze 18.562 gledatelja.

62′ Ozdoev je dobio žuti karton zbog povlačenja Sučića. Mladi veznjak Dinama naljutio se zbog prekršaja Ozdoeva, no sudac ga je primirio.

61′ Despodov je ušao u igru umjesto Brandona.

53′ Dinamo nije iskoristio još jednu polukontru. Baturina se poskliznuo u trenutku kada je trebao zapucati

50′ Ozdoev je sada pucao, odlazi to pored vrata Nevistića, ali sudac je označio zaleđe

47′ Vidović je dobio žuti karton zbog prekršaja, nagazio je Konstanteliasa.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Jakirović je napravio promjenu – Hoxha je izašao, a ušao je Vidović.

45’+1 Završeno je prvo poluvrijeme na Maksimir. Dinamo na odmor ode s prednošću 1:0

45′ Igrat će se jedna minuta sudačke nadoknade

42′ Petković je primio loptu u gužvi šesnaesterca, nakon čega je došla do Baturine. Zapela je lopta u grčkom bloku

37′ GOL ZA DINAMO! Petković je strijelac. Jonny pogriješio je prilikom dodavanja unatrag. Petković je oduzeo loptu, sjurio se prema golu PAOK-a. Prvi Petkovićev udarac Kotarski je obranio, ali nije uspio i drugi.

36′ Baturina je sad probao s ruba šesnaesterca, brani Kotarski

32′ Hoxha je pokušao ubaciti s lijeve strane, ali ponovno nije dobro zahvatio loptu i ona je otišla u gol-aut. Trenutak kasnije centrirao je i Špikić, no gosti su još jednom otklonili opasnost.

27′ PAOK-ov kapetan Živković pucao je glavom. Lopta je otišla pokraj stative

24′ Prvi udarac Dinama na gol. Pokušao je Petković, ali zaustavila ga je grčka obrana. Pokušao je potom Sučić izvan šesnaesterca, ali njegov udarac otišao je iznad gola

17′ Grci su preuzeli posjed lopte i kombiniraju na Dinamovoj polovici.

12′ Konstantelias je probio lijevu stranu, ali Bernauer je pročitao njegovu namjeru i mirno presjekao dodavanje.

10′ Baturina je nekako iščeprkao tu loptu, kreće Hoxha u protunapad, ali lopta završava kod Kotarskog

9′ Pokušali su sada Grci, Živkovićev udarac završio je u bloku, a onda je pucao jedan igrač PAOK-a, odlazi to u korner

4′ Baturina je dao loptu do Hoxhe, koji je krenuo prema golu PAOK-a. No, kada je trebao uputiti udarac okliznuo se pa je propala prilika Dinama

2′ Špikić je vodio loptu te je povratnim dodavanjem tražio suigrače. No, braniči PAOK-a otklonili su opasnost

1′ Utakmica na Maksimiru je počela