Dinamo golom Petkovića slavio kod Betisa!

15.02.2024., Sevilla, Spanjolska - UEFA Konferencijska liga, prva utakmica playoffa knock-out faze, Real Betis - GNK Dinamo. Bruno Petkovic izvodi kazneni udarac. Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic / Pixsell

U prvoj utakmici play-offa za osminu finala UEFA Konferencijske lige Dinamo je pred 25.091 gledateljem na stadionu Benito Villamarin u Sevilli bio bolji od Betisa rezultatom 0:1 (0:0). Jedini pogodak na susretu vidjeli smo u 75. minuti kada je siguran izvođač kaznenog udarca bio Bruno Petković.

Modri su tako ostvarili minimalnu prednost koju će pokušati potvrditi za tjedan dana u Maksimiru kako bi izborili plasman među 16 najboljih momčadi Konferencijske lige.

Prvih 45 minuta nije ponudilo atraktivan nogomet. Bilježimo tek jednu šansu i to Fekira u 5. minuti čiji dobar udarac s desetak metara još bolje zaustavlja Nevistić.

U prvom dijelu drugog poluvremena domaćin je dva puta zaprijetio nakon kornera Fekira, ali udarci Riada i Cardosa nisu bili precizni.

Prvu pravu priliku Plavih vidjeli smo u 68. minuti kada je Bulat dobro pucao s dvadesetak metara, a lopta je prohujala malo pored stative.

Dinamo je poveo u 75. minuti kada je iz kaznenog udarca siguran bio Bruno Petković. Kapetan Plavih je snažnim udarcem u desni kut svladao Ruija Silvu koji je pogodio stranu, no nije uspio upisati obranu. Prethodno je ukrajinski sudac Balakin, nakon VAR intervencije, vidio da je Riada u šesnaestercu lopta pogodila u ruku.

Fekir je dobro ubacio u 83. minuti nakon čega je dobro glavom pucao Riad, a Nevistić odlično brani udarac koji je išao u njegov donji desni kut.

Blizu izjednačenja domaćin je bio u 88. minuti kada je Willian Jose iz slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa zatresao vratnicu. Pritisak Betisa na koncu utakmice nije rezultirao značajnijom šansom tako da je Dinamo zadržao stečenu prednost.

Servette – Ludogorec 0:0

Izravni plasman u osminu finala su izborili Aston Villa, Club Brugge, Fenerbahçe, Fiorentina, LOSC Lille, Maccabi Tel Aviv, PAOK i Viktoria Plzeň. Ždrijeb osmine finala na rasporedu je u petak, 23. veljače, s početkom u 13 sati u Nyonu.