Detroit protiv Brooklyna izgubio 26. utakmicu u nizu i dostigao negativan rekord NBA lige

Dec 23, 2023; Brooklyn, New York, USA; Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) controls the ball against Brooklyn Nets guard Dennis Smith Jr. (4) during the second quarter at Barclays Center. Mandatory Credit: Brad Penner-USA TODAY Sports Photo: Brad Penner/REUTERS

Brad Penner/REUTERS

Detroit je sinoćnjim 126-115 porazom u gostima kod Brooklyna upisao 26. poraz u nizu i tako došao na razinu negativnog rekorda NBA lige koji drže Cleveland iz sezone 2010/11 i Philadelphia iz 2013/14. Sljedeću utakmicu Pistonsi opet igraju protiv Brooklyna, ali u svojoj dvorani. Ako u utorak protiv Netsa izgube, Pistonsi će s 27 u nizu ostati samo na vrhu liste momčadi s najviše uzastopnih poraza u jednoj sezoni u povijesti NBA.

Protiv ove sezone solidnih Netsa (14-15) Pistonsi su bili u igri do sredine trećeg perioda kad je bilo 77-75 za Brooklyn ali već u drugoj minuti zadnje četvrtine bilo je 103-82 i utakmica je bila odlučena.

Bojan Bogdanović imao je 19 koševa (3/6 za dva, 2/7 za tri), osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte za Detroit koji je najbolje strijelce imao u Jadenu Iveyu (23 koša, 6/11, šest skokova, sedam asistencija), Cadeu Cunninghamu (22 koša, 9/20, šest asistencija) i Isaiahu Stewartu (20 koševa, 8/9). Za Brooklyn Mikal Bridges je zabio 29 (9/17) uz šest skokova i sedam asistencija, Cam Thomas 20 koševa (7/16).