DERBY DELLA MADONNINA Inter slavio u gradskom derbiju i pet kola prije kraja osvojio 20. titulu prvaka

Soccer Football - Serie A - AC Milan v Inter Milan - San Siro, Milan, Italy - April 22, 2024 Inter Milan's Henrikh Mkhitaryan and teammates celebrate winning Serie A after the match REUTERS/Daniele Mascolo Photo: Daniele Mascolo/REUTERS

Daniele Mascolo/REUTERS

Inter je 2-1 pobjedom nad Milanom na pet kola prije kraja Serie A osigurao titulu prvaka, 20. u klupskoj povijesti a prvu za trenera Simonea Inzaghija. Nakon 33 kola Inter je na vrhu tablice nedostižan s 86 bodova, Milan je drugi s 69.

Kao što je dominirao tijekom cijele sezone, uostalom još davnog 26. rujna od Sassuola je doživio jedini ligaški poraz, tako je Inter dominirao i u Derby della Madonnina protiv gradskih rivala u ponedjeljak navečer. Francesco Acerbi glavom je u 18. minuti nakon kornera zabio za vodstvo a Marcus Thuram se u 49. prošetao kroz obranu Milana i s 16 metara zabio za udvostručenje vodstva Intera. Između ta dva gola Milan je imao solidne šanse preko Rafaela Leaoa, koji je zaigrao kao napadač umjesto Oliviera Girouda, i Davidea Calabrije dok su na drugoj strani prilike Lautara Martineza i Thurama bile iz kategorije „čistih“.

Milan je nešto bolje počeo igrati i počeo uzimati inicijativu tek nakon što je Fikayo Tomori u 80. minuti zabio za 2-1, međutim sam finiš utakmice pretvorio se u tučnjavu s malo nogometa. U trećoj minuti nadoknade dohvatili su se Theo Hernandez i Denzel Dumfries, potonji je ušao u igru tek devet minuta ranije, i obojica su dobili crvene kartone a još četiri minute kasnije pred licem se zacrvenilo Calabriji koji je na korneru svoje momčadi, dok lopta još niti nije bila izvedena, iz okreta u lice pogodio Benjamina Pavarda.

OZNAKE: Italija, prvak, inter, milan