Denver uz fantastičnog Nikolu Jokića bolji od New Yorka, Bojan Bogdanović nastavio u lošem ritmu

Mar 21, 2024; Denver, Colorado, USA; Denver Nuggets guard Jamal Murray (27) drives to the net against New York Knicks center Jericho Sims (45) and forward Bojan Bogdanovic (44) in the second quarter at Ball Arena. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports Photo: Isaiah J. Downing/REUTERS

Isaiah J. Downing/REUTERS

Denver je kod kuće protiv New Yorka dobio 13. od zadnjih 15 utakmica dok su Knicksi upisali prvi poraz nakon četiri uzastopne pobjede i prvi na turneji po zapadu. Nikola Jokić bio je prejak i za Knickse, s 30 koševa (12/23), 14 skokova i 11 asistencija ostvario je 22. triple-double ove sezone, uz to, ono što ne piše u statistici, podijelio je par zaista nevjerojatnih dodavanja. New York se držao u rezultatskom egalu veći dio prvog poluvremena, u drugom su se Nuggetsi odvojili na +12 do kraja treće četvrtine da bi se Knicksi približili na 90-88. U igru se tada vratio Jokić a Denver je otišao na konačnih 113-100. Michael Porter Jr je za pobjednike imao 31 koš (13/16) i osam skokova.

Bojan Bogdanović nastavio je u lošem ritmu, igrao je 14 i pol minuta i upisao tek tri koša (0/3 za dva, 1/2 za tri), jedan skok i dvije asistencije. Jalen Brunson je zabio 26 (11/23) uz devet asistencija za New York, Isaiaha Hartensteina je u obrani Jokić namučio ali je u napadu uspio upisati 20 koševa (8/10).

I u NBA se ponekad događaju prilično neočekivani rezultati, jedan takav svakako je pobjeda Washingtona, najlošije momčadi lige (12-58) nad Sacramentom (40-29). U 109-102 trijumfu briljirao je Kyle Kuzma s 31 košem (13/22) i pet asistencija, Deni Avdija je zabio 17 (7/14) uz devet skokova i pet asistencija, kod Sacramenta koji je za tri imao 11/39 De’Aaron Fox je za 25 koševa šutirao 10/30, Domantas Sabonis je imao 14 koševa (6/9) i 14 skokova.