De’Aaron Fox opet vodio Kingse do pobjede protiv Warriorsa, Tyrese Maxey junak Philadelphije

Apr 15, 2023; Sacramento, California, USA; Golden State Warriors guard Stephen Curry (30) dribbles past Sacramento Kings forward Domantas Sabonis (10) in the third quarter during game one of the 2023 NBA playoffs at the Golden 1 Center. Mandatory Credit: Cary Edmondson-USA TODAY Sports Photo: Cary Edmondson/REUTERS

Cary Edmondson/REUTERS

Sacramento je s 114-106 pobijedio Golden State a Philadelphia s 96-84 Brooklyn čime su obje boljeplasirane momčadi i u drugoj utakmici doigravanja obranile svoj teren i povele s 2-0. Domaćinstva se sada mijenjaju a treće utakmice ovih suparnika na rasporedu su u noći s četvrtka na petak.

De’Aaron Fox je u prvoj utakmici zabio 38 koševa a u samo malo sporijem ritmu nastavio je u ponedjeljak navečer i zabio 24 (10/23), plus devet asistencija, i uz Domantasa Sabonisa s istim brojem koševa (8/12), plus devet skokova, bio najzaslužniji što su Kingsi došli do 2-0 protiv Warriorsa. Sacramento je kroz veći dio utakmice bio u laganom vodstvu ali pobjednik je odlučen tek pri kraju zadnjeg perioda, loptu u ruke je opet uzeo sjajni De’Aaron Fox koji je u zadnjih 12 minuta ubacio 11 koševa od koji je posebno važna bila trica za 107-101 na dvije minute do kraja. Prethodno, sedam minuta prije kraja Draymond Green je imao jedno pomračenje uma, napravio je grubi nesportski prekršaj na Sabonisu, doslovno mu je skočio na prsa, zbog kojeg je isključen.

Kod Kingsa opet je odlično odigrao i Malik Monk, imao je 18 koševa (6/15), šest skokova i tri asistencije, Kevin Huerter imao je 15 (6/14) a Davion Mitchell 14 (5/10) koševa. Za Warriorse Stephen Curry 28 koševa (3/13 za tri), Andrew Wiggins 22 (9/19), Klay Thompson 21 (7/13).

Brooklyn je prvo poluvrijeme dobio s 49-44, nešto ranije imali su i +10, ponajviše zahvaljujući Cameronu Johnsonu koji je zabio 22 koša (9/13) i odličnoj obrani na Joelu Embiidu (osam koševa, šut 2/5) i Jamesu Hardenu (dva koša, šut 1/7). Ipak, u drugom poluvremenu slika na parketu se promijenila, Johnson je usporio i do kraja zabio tek šest koševa a na strani Sixersa uz probuđenog Embiida koji je zabio još 12 koševa, ukupno 20 (6/11) uz 19 skokova i sedam asistencija, Tyrese Maxey je nastavio zabijati i došao do 33 koša (13/28). Isto koliko i Embiid uz šut 8/14 i 12 skokova upisao je Tobias Harris dok je Harden ostao na osam koševa (3/13), pet skokova i sedam asistencija.

Za Brooklyn koji je šutirao loših 30/80 Johnson je imao 28 koševa (11/19), Mikal Bridges 21 (6/15), pet skokova i sedam asistencija a Spencer Diwiddie 12 koševa (5/14) i šest asistencija.