Dario Šarić u Oklahomi igra sve bolje, sve je manje priča kako će ga se Thunder brzo riješiti

Mar 3, 2023; Oklahoma City, Oklahoma, USA; Oklahoma City Thunder forward Dario Saric (9) shoots a three point basket against the Utah Jazz during the second quarter at Paycom Center. Mandatory Credit: Alonzo Adams-USA TODAY Sports Photo: Alonzo Adams/REUTERS

Alonzo Adams/REUTERS

Dario Šarić je još uvijek u fazi uigravanja s novim suigračima iz Oklahome, u devet utakmica otkako je član Thundera samo jednom je igrao više od 17 minuta, međutim njegov učinak s obzirom na vrijeme provedeno u igri pokazuje da je trener Mark Daigneault u tradeu za Dariusa Bazleya dobio izuzetno korisnog igrača. U sinoćnjoj (utorak navečer) pobjedi nad Golden Stateom Dario Šarić je pokazao svu svoju učinkovitost – za 15 minuta ubacio je 14 koševa (šut 6/8), uzeo je pet skokova, jedan napadački, uz po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

„Još uvijek ne znam sve akcije, ali igram košarku već neko vrijeme pa pokušavam kroz iskustvo shvatiti što se oko mene događa na terenu“, rekao je Šarić prošlog tjedna a iz utakmice u utakmicu dokazuje da itekako razumije igru.

U prve četiri utakmice, od kojih je Oklahoma izgubila tri, Šarić je za prosječno 11 i pol minuta u igri bio na šest koševa, 2.75 skokova i 0.75 asistencija po utakmici, a u sljedećih odnosno zadnjih pet, od kojih su tri bile pobjede, Šibenčanin je za 17.5 minuta na prosjecima od 13.4 koševa, 4.4 skoka i 0.8 asistencija.

Noć sa srijede na četvrtak Oklahomi donosi utakmicu u Phoenixu što znači da će Šarić već drugi puta u dresu Thundera ići u goste svom bivšem klubu. U prethodnoj utakmici odigranoj 25. veljače Sunsi su pobijedili s 124-115 a Šarić je u svojoj trećoj utakmici za Thunder za 12 minuta ubacio osam koševa i uzeo četiri skoka. Bit će zanimljivo vidjeti kako će Šarić sada, nakon nekoliko utakmica za adaptaciju više, sučeliti Kevinu Durantu i bivšim suigračima.

Nakon što je u tradeu stigao iz Phoenixa, Šariću su mnogi predviđali da bi ga Thunder odmah mogao otpustiti, dok su ga oni malo optimističniji vidjeli u Oklahomi do kraja sezone, ali ne i dalje. Oklahoma će sljedeće sezone biti jača za Cheta Holmgrena, 216 cm visokog igrača koji je prošlog ljeta izabran kao drugi na Draftu a koji zbog frakture desnog stopala propušta cijelu ovu sezonu, ali i za još dva izbora prve runde Drafta (jedan od LA Clippersa) predstojećeg ljeta, pa se u tom kontekstu Šarićeva budućnost u momčadi Thundera ističe kao nesigurna. Međutim, po ovome kako igra u zadnjim utakmicama, u Oklahomi se možda ipak odluče zadržati Šarića. Ako ne, barem je svima dokazao da još uvijek itekako dobro može igrati u NBA.

Nakon što je zbog ozljede koljena propustio cijelu sezonu 2021/22, Šarić je u Phoenixu od početka ove sezone bio na 14.4 minuta, 5.8 koševa i 3.8 skokova prosječno po utakmici, daleko od onoga što je pokazivao u počecima svoje NBA karijere u koju je ušao preko Philadelphije kao 12. izbor Drafta te član najbolje rookie petorke 2016/17.