Dario Šarić odigrao najbolju utakmicu sezone, Ivica Zubac solidan u porazu Clippersa

Feb 26, 2023; Oklahoma City, Oklahoma, USA; Oklahoma City Thunder forward Dario Saric (9) defends a shot by Sacramento Kings guard Kevin Huerter (9) during the second quarter at Paycom Center. Mandatory Credit: Alonzo Adams-USA TODAY Sports Photo: Alonzo Adams/REUTERS

Alonzo Adams/REUTERS

Dario Šarić odigrao je odličnu, najbolju utakmicu sezone u porazu 123-117 svoje Oklahome od Sacramenta. Šariću je ovo bila peta utakmica od dolaska iz Phoenixa a prvu ozbiljniju minutažu iskoristio je tako da je bio ponajbolji igrač svoje momčadi. Sacramento koji je igrao bez De’Aarona Foxa i kojemu je ovo četvrta pobjeda u nizu je imao 89-72 sredinom treće četvrtine a dobrim dijelom zahvaljujući Šariću koji je u tom periodu ubacio osam koševa Thunder, bez svog najboljeg strijelca Shai Gilgeous-Alexandera u sastavu, stigao je na jedan koš zaostatka kod 93-92.

Za 27 minuta u igri Šarić je upisao 21 koš (5/5 za dva, 2/6 za tri), osam skokova i dvije asistencije, najefikasniji kod Thundera bio je Jalen Williams s 27 koševa (9/16) uz osam asistencija. Za Kingse Harrison Barnes 29 koševa (8/14) i devet skokova, Domantas Sabonis 22 koša (8/10), 13 skokova i devet asistencija.

Clippersi su na 0-3 otkako je Russel Westbrook postao suigrač Ivice Zupca u Los Angelesu, sinoć ih je s 108-101 pobijedila Minnesota. Krajem prve četvrtine Clippersi su vodili 32-20 ali već od sredine drugog perioda utakmica je otišla na stranu Wolvesa koji su s 20 koševa (8/12) imali najefikasnijeg igrača u Jadenu McDanielsu a još je pet njihovih igrača zabilo 10+ koševa. Za Clipperse Paul George zabio je 25 (10/21), Kawhi Leonard 23 (7/19), Westbrook je upisao 14 koševa (5/11), sedam skokova i 10 asistencija dok je Zubac bio na 12 koševa (5/7) i devet skokova za 28 minuta u igri.