Craig Hicks kao Mario Zebec: Navijač engleskog trećeligaša Port Valea po terenu, neuspješno, hvatao suca

screenshot

Vjerojatno se sjećate utakmice Hajduka i Rijeke iz ožujka 2017. kad je jedan pripadnik Torcide, igrala se sudačka nadoknada drugog poluvremena, preskočio ogradu i s palicom u ruci utrčao u teren gdje je trčao za sucem Marijem Zebecom, vjerojatno ne da bi s njim prijateljski porazgovarao. Praktički identična scena viđena je u subotu u engleskoj trećoj ligi odnosno League One.

U Burslemu, gradu iz okolice Stokea, na Vale Park stadionu Port Vale je pred 8.068 navijača dočekao vodeći Portsmouth. Za oba je kluba ovo bila važna utakmica, domaći su s 20 bodova odmah iznad zone ispadanja dok Pompeyu treba svaki bod kako bi ostao u samom vrhu koji donosi direktan ulazak u Championship, Bolton, Peterborough i Derby County su im odmah za petama.

Sve je bilo u redu do 88. minute kad je sudac Craig Hicks kod 0-0 dosudio kazneni udarac za Portsmouth, kazneni udarac koji je donekle upitan, čak ne toliko zbog duela braniča Port Valea Conora Granta i napadača Pompeya Abua Kamare koliko zbog prethodne situacije u kojoj je vjerojatno trebao biti dosuđen slobodni udarac za Port Vale zbog prekršaja nad desetkom Ethanom Chislettom.

Colby Bishop je kazneni udarac realizirao za, pokazat će se, konalnih 1-0 za Portsmouth a jedan iznervirani navijač Port Valea utrčao je u teren u lovu na suca Hicksa koji je pokazao solidnu fizičku pripremu i umakao napadaču kojeg su uspjeli zaustaviti četvrti sudac i ljudi s obje klupe.

Iz Port Valea su odmah nakon utakmice poslali priopćenje u kojem se navodi kako su ljudi iz kluba zgroženi ovim incidentom a bit će zanimljivo vidjeti kakvu će kaznu dobiti klub. Hajduk je za ranije spomenuti incident kažnjen s dvije utakmice bez publike i tadašnjih 80 tisuća kuna, doduše uračunata je u to i pirotehnika.