Copa Libertadores: Kolumbijski Atletico Nacional u finalu

epa05423773 Players of the Atletico Nacional soccer team celebrate their victory against Sao Paulo during the second game of the semifinal of the Copa Libertadores 2016 soccer tournament at the Atanasio Girardot stadium in Medellin, Colombia, 13 July 2016.  EPA/MAURICIO DUENAS CASTANEDA

Nogometaši kolumbijskog Atletico Nacionala po treći put u klupskoj povijesti probili su se u finale Cope Libertadores, nakon što su u uzvratnoj utakmici odigranoj u Medellinu svladali brazilski Sao Paulo s 2-1 te slavili s ukupnih 4-1.

Brazilci su poveli u 9. minuti preko Callerija, ali je uslijedio preokret. Oba pogotka za domaće postigao je 23-godišnji napadač Miguel Borja. Izjednačio je u 16. minuti, a u 78. realizirao najstrožu kaznu dosuđenu zbog igranja rukom brazilskog braniča.

Atletico Nacional bio je pobjednik Cope Libertadores 1989. godine, a 1995. je poražen u finalu. U svom trećem nastupu u finalu za suparnika će imati boljeg iz dvoboja ekvadorskog Independiente del Valle i argentinskog Boca Juniorsa. Ekvadorci su slavili u prvom dvoboju na svom terenu s 2-1. a uzvrat u Buenos Airesu je na rasporedu u noći s četvrtka na petak.