Čolak u sudačkoj nadoknadi pogodio za pobjedu Rijeke nad Lokomotivom

27.7.2019., Nogometni stadion Zagreb, Kranjceviceva, Zagreb  - Hrvatski Telekom Prva liga, 02. kolo, NK Lokomotiva - HNK Rijeka. Photo: Filip Kos/PIXSELL

Filip Kos/Pixsell

U drugoj utakmici subotnjeg programa drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je u Kranjčevićevoj pred oko petstotinjak gledatelja slavila protiv Lokomotive rezultatom 1:0 (0:0). Jedini strijelac za goste u drugoj minuti sudačke nadoknade je bio Antonio Mirko Čolak.

Lokomotiva je tako nakon poraza od Dinama u Maksimiru doživjela još jedan poraz, a Rijeka je došla do šest bodova jer je prethodno na Rujevici svladala Varaždin.

Već u trećoj minuti gosti su preko Pavičića zatresli mrežu domaćih, ali je loptu na crti dirao Čolak pa je zbog zaleđa pogodak opravdano poništen.

U prilikama slabom prvom poluvremenu najizgledniju situaciju smo vidjeli u 37. minuti kada Murić izvrsno pronalazi Pavičića koji je zaobišao Grbića, međutim loptu s gol linije čisti Karačić.

Lokomotiva do prve velike prilike dolazi u 55. minuti kada na ubačaj Karačića neometan u šesnaestercu puca Uzuni, ali njegov udarac izvrsno brani Prskalo.

Rijeka je uzvratila u 61. minuti kada je nakon dodavanja Lončara udarac uputio Halilović, ali prvo Grbić, a potom i Datković sprječavaju vodstvo gostiju.

Do sudačke nadoknade nismo vidjeli velike prilike, a potom u 92. minuti Acosty bježi obrani Lokomotive te upošljava Čolaka koji snažnim udarcem matira Grbića za veliko slavlje gostiju.

Kolo se nastavlja sutra kada će od 18 sati snage odmjeriti Gorica i Osijek, a kolo će od 20 sati zaključiti Varaždin i Hajduk.