Clippersi protiv Oklahome izgubili utakmicu i Paula Georgea, Boston bolji od Sacramenta

Los Angeles Clippers forward Paul George, right, lies on the court after an injury during the second half of an the team's NBA basketball game against the Oklahoma City Thunder on Tuesday, March 21, 2023, in Los Angeles. (AP Photo/Ringo H.W. Chiu)

AP Photo/Ringo H.W. Chiu

Dvije loše vijesti LA Clippersi doživjeli su u noći sa utorka na srijedu. Manje loša je domaći 101-100 poraz od Oklahome, potencijalno puno lošija vijest je ozljeda Paula Georgea koja, ako pogledate priloženi video, ne izgleda nimalo dobro. Clippersi su u zadnje vrijeme igrali prilično dobro, do Oklahome su dobili pet od zadnjih šest utakmica ali ako su na duže vrijeme ostali bez Georga šanse za veliki rezultat ove sezone im prilično slabe.

Utakmica je odlučena u predzadnjoj minuti, zvuči neuobičajeno ali u zadnjoj minuti  je ubačen tek jedan koš, Nicolasa Batuma za 101-100 na 56 sekundi prije kraja. Clippersi su imali zadnji napad ali Kawhi Leonard nije uspio šutirati. Shai Gilgeous-Alexander predvodio je Thunder s 31 košem (12/25), Jalen Williams ubacio je 20 (8/15) a Dario Šarić ostao je na klupi cijelu utakmicu. Za Clipperse Kawhi Leonard imao je 21 koš (7/16), Paul George 18 (9/17), Ivica Zubac za 19 minuta u igri ubacio je 13 koševa (5/5) uz tri skoka.

Oklahoma je sada s omjerom 36-36 uz Dallas na diobi sedmog mjesta na zapadu, Clippersi s 38-35 su peti, imaju isti broj pobjeda ali i dva poraza više od Phoenixa. Uz pobjedu, za navijače Oklahome dobra je vijest da se pred utakmicu s ostatkom momčadi zagrijavao i Chet Holmgren, drugi izbor prošlogodišnjeg Drafta koji zbog ozljede stopala još nije zaigrao u NBA.

Druga momčad istoka Boston (50-23) pobijedila je u gostima treću momčad zapada Sacramento (43-29) s 132-109. Do poluvremena se igrala izjednačena utakmica a onda su Celticsi u druge dvije četvrtine odjurili do +27, opet najviše zahvaljujući njihovom udarnom dvojcu Jayson Tatum (36 koševa, 14/25) – Jaylen Brown (27 koševa, 10/16). Šest igrača KIngsa zabili su 11+ koševa, Domantas Sabonis je upisao triple-double s 16 koševa (7/12), 13 skokova i 12 asistencija ali sve to nije bilo dovoljno. Ipak, Kingsi će, izvjesno je, prekinuti negativan rekord koji drže, zadnji puta u doigravanju su bili davne 2006., nikad u povijesti NBA jedna momčad nije toliko dugo u nizu nije bila izvan play-offa.