Clippersi i New York pobijedili Chicago i Portland, Zubac zabio šest, Bogdanović pet koševa

Mar 14, 2024; Chicago, Illinois, USA;  Chicago Bulls center Nikola Vucevic (9) shoots against LA Clippers center Ivica Zubac (40) during the second half at the United Center. Mandatory Credit: Matt Marton-USA TODAY Sports Photo: Matt Marton/REUTERS

Matt Marton/REUTERS

U četvrtak navečer dva su Hrvata izašla na NBA parkete, obojica su sa svojim momčadima upisali pobjede međutim nijedan se nije posebno istaknuo učinkom. LA Clippersi su kroz cijelu utakmicu u Chicagu bili dominantni i na kraju pobijedili s 126-111, Paul George s 28 koševa (6/7 za tri) i Kawhi Leonard s 27 (12/17) predvodili su četvrtoplasiranu (42-23) momčad zapada, dok je Ivica Zubac za 31 i pol minutu u igri imao šest koševa (2/3), osam skokova te po dvije asistencije i izgubljene lopte. Na strani Bullsa najefikasniji je bio DeMar DeRozan s 21 košem (6/16).

New York je u gostima s 105-93 pobijedio ove sezone slabašni Portland (19-47) i s omjerom 39-27 zadržao četvrto mjesto na istoku s pobjedom više i porazom manje od Orlanda. Jalen Brunson je s 45 koševa (14/30) predvodio Knickse, Bojan Bogdanović igrao je tek 14 minuta i upisao pet koševa (1/4 za dva, 0/2 za tri) i jednu asistenciju. Kod Blazersa oslabljenih za Jeramija Granta i Anferneeja Simonsa najbolji je bio Deandre Ayton s 31 košem (12/21) i 14 skokova.