City slavio protiv Southamptona, Lampard debitirao porazom

epa10565157 Jack Grealish (L) of Manchester City and Ainsley Maitland-Niles of Southampton in action during the English Premier League soccer match between Southampton FC and Manchester City in Southampton, Britain, 08 April 2023.  EPA/Vince Mignott EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Vince Mignott

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 30. kola engleskog nogometnog prvenstva aktualni prvak Manchester City je kao gost svladao posljednji Southampton sa 4-1 (1-0).

Susret je bio neizvjestan u prvom poluvremenu, no kada je Haaland (45) u posljednjim sekundama tog dijela igre glavom postigao gol na asistenciju De Bruynea otpor nejakih domaćina bio je skršen. U nastavku je Grealish (58) iskoristio još jednu asistenciju De Bruynea za 2-0, ptom je Grealish i asistirao za drugi gol Haalanda (68). Potom je Mara (72) smanjio, ali je De Bruyne izborio i kazneni udarac iz kojega je Alvarez (75-11m) postavio konačni rezultat.

Duje Ćaleta-Car je ostao na klupi Southamptona, dok Mislav Oršić nije niti konkurirao za nastup u dresu “svetaca” koji su i dalje na dnu ljestvice sa 23 boda, četiri manje od 17. Evertona, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Drugi Manchester City je, pak, stigao do 67 bodova, pet manje od vodećeg Arsenala.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić bio je asistent za prvi pogodak Tottenham Hotspura u 2-1 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Brighton and Hove Albiona. Perišić je proslijedio loptu do korejskog napadača Sona koji je u 10. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni kut. Brighton je potom bio bolja momčad, poništen mu je pogodak Mitome zbog navodnog igranja rukom, onda je Dunk u 34. miniti glavom poravnao na 1-1 da bi početkom nastavka gostima poništen još jedan gol nakon što je udarac Welbecka na putu prema mreži pogodio MacAllistera. Na kraju je pogodak pao na drugoj strani, Kane je u 79. minuti dobio odličnu loptu od Hojbjerga i udarcem sa 16 metara zakucao loptu u mrežu.

Perišić je igrao do druge minute sudačke nadoknade za Tottenham koji je ostao peti sa 53 boda, tri manje od trećeg Newcastle Uniteda i četvrtog Manchester Uniteda koji su također upisali pobjede u subotu. Manchester United je u prvom susretu dana sa 2-0 na svom Old Traffordu svladao Everton dok je Newcastle kao gost preokretom sa 2-1 dobio Brentford. Brighton je, pak, ostao sedmi sa 46 bodova.

Chelseaju nije pomogla nova promjena trenera, Frank Lampard je svoj novi mandat na klupi “plavih” započeo 0-1 (0-1) porazom na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa, a Mateo Kovačić je odigrao čitav susret za Chelsea u ulozi kapetana. Jedini gol na utakmici postigao je Matheus Nunes preciznim udarcem iskosa u 31. minuti. Chelsea je 11. na ljestvici sa 39 bodova, dok je Wolverhampton skočio na 12. mjesto sa 31 bodom.

Manchester United je do pobjede protiv Evertona stigao golovima McTominayja u 36. i Martiala u 71. minuti. U dvoboju Brentforda i Newcastlea domaće je u vodstvo doveo Toney u 45. miniti iz kaznenog udarca, ali odmah početkom nastavka je udarac Joelintona u vlastitu mrežu skrenuo vratar Raya za 1-1 u 54. minuti da bi isak odličnim udarcem sa 16 metara u 61. minuti kompletirao preokret.