Ćaleta Car dvostruki strijelac u slavlju Marseillea nad Brestom

16.11.2019., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, skupina E, 9. kolo, Hrvatska - Slovacka. Duje Caleta Car.

Marko Lukunic/PIXSELL

U utakmici drugog kola Ligue 1 Marseille je na gostovanju kod Bresta na sjeveru Francuske rezultatom 2-3 (1-2) svladao domaćina i tako u prvoj odigranoj utakmici u novoj sezoni stigao do prvog slavlja.

Dvaput je protivničku mrežu za momčad Andrea Villasa Boasa tresao hrvatski reprezentativni stoper Duje Ćaleta Car, kojem su to bili drugi i treći pogodak u dresu Marseillea.

LIGUE 1: Pogodak Tome Bašića, prva pobjeda Nike Kovača

Gosti su do vodstva došli pogotkom Floriana Thauvina u 19. minuti, a isti igrač u 27. asistira za gol Duje Ćalete Cara koji je matirao protivničkog vratara udarcem nogom s pet metara za 0-2. Nakon VAR provjere Ćaletove pozicije, pogodak je potvrđen. Domaći su se u igru vratili pogotkom Romaina Faivrea u prvoj od četiri minute sudačke nadoknade prvog poluvremena, a susret je praktički zaključen drugim pogotkom 23-godišnjeg Hrvata u 80. minuti. Ponovno je na ubačaj Thauvina Ćaleta Car bio najspretniji, te snažnim udarcem glavom u prvi kut matirao Gautiera Larsonneura za 1-3.

Konačnih 2-3 postavio je Gaetan Charbonnier udarcem s dva metra na asistenciju Juliena Faussuriera u 89. minuti.

Marseille u prvom kolu nije igrao zbog odgode susreta sa St. Etieneom, a iduća prvenstvena obveza Boasa i njegove momčadi (nakon reprezentativne pauze) je sraz protiv Paris Saint Germaina na Parku Prinčeva.