Bundesliga: Vodeći klubovi nastavili svoje pobjedničke nizove

epa10891860 Leverkusen's Florian Wirtz (L) in action against Mainz’s Edimilson Fernandes (R) during the German Bundesliga soccer match between 1. FSV Mainz 05 and Bayer 04 Leverkusen in Mainz, Germany, 30 September 2023.  EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Četiri pobjede ostvarile su gostujuće momčadi u prvih pet subotnjih utakmica 8. kola njemačke Bundeslige, a kako su vodeći klubovi nastavili svoje pobjedničke nizove, tako je i redoslijed na vrhu ostao nepromijenjen.

Vodeći Bayer Leverskusen ima 22 boda, jedan više od drugoplasiranog Stuttgarta, a treća je Borussia Dortmund sa 20 bodova. Po 17 bodova imaju RB Leipzig i Bayern, ali Bavarci imaju utakmicu manje. Na začelju su Mainz s dva boda i Koeln s jednim bodom.

Bayer Leverkusen je slavio s 2-1 na gostovanju kod Wolfsburga. Strijelci za pobjednike bili su Frimpong (13) i Grimaldo (62), a Lacroix (41) za momčad koju vodi Niko Kovač. Josip Stanišić je bio u početnoj postavi Bayera i igrao do 88. minute. Lovro Majer je za Wolfsburg igrao od 71. minute, ali nije uspio donijeti preokret.

Bayeru je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda, a do pete u nizu stigao je Stuttgart koji je slavio s 3-0 na gostovanju kod Union Berlina. Strijelci za “Švabe” bili su Guirassy (16), Silas (81) i Undav (88). U domaćoj momčadi zbog ozljede u sastavu nije bilo Josipa Juranovića.

Eintarcht je slavio s 3-1 u Hoffenheimu. Domaća momčad je povela u 3. minuti golom Beiera, ali već do kraja prvog dijela su gosti došli do tri pogotka koje su postigli Marmoush (11), Knauff (23) i Skhiri (45+3). U domaćoj momčadi nije bilo Andreja Kramarića koji je propustio utakmicu zbog ozljede, baš kao i Kristijan Jakić na suprotnoj strani.

RB Leipzig je došao do pete prvenstvene pobjede slavljem 3-1 kod Darmstadta. Dvostruki strijelac je bio Openda (1, 72), a jedan je pogodak za goste postigao Forsberg. Kempe je iz kaznenog udarca u 32. minuti postigao jedini gol a domaću momčad. Matej Maglica je odigrao cijelu utakmicu za Darmstadt, dok je Bartol Franjić ostao na klupi.

Jedinu domaću pobjedu ostvario je Freiburg koji je s 2-1 svladao Bochum golovima Doana (26) i Grifa (45+2) iz kaznenog udarca. Paciencia (15) je bio strijelac pogotka kojim je Bochum poveo.

U subotu će još Mainz ugostiti Bayern od 18.30 sati.