BUNDESLIGA Slavlje Bayerna nad Leipzigom, Hoffenheim i dalje neporažen

EPA/ANDREAS GEBERT

Nogometaši aktualnog njemačkog prvaka Bayern Münchena u srijedu su s 3:0 svladali senzaciju ovogodišnje sezone u njemačkom prvenstvu, RB Leipzig. ‘Načeo’ ih je Thiago Alcantara u 17. minuti, na 2:0 je povisio Xabi Alonso u 25., a konačnih 3:0 postavio je Robert Lewandowski sa bijele točke u 45. minuti. Leipzig je od 30. minute igrao s desetoricom, zbog crvenog kartona Emila Forsberga.

U ostalim danas osigranim utakmicama, Köln i Bayer su podijelili bodove. Utakmica je završila 1:1. Köln je poveo u 21. minuti preko modestea, a izjednačio je Wendell u 44. minuti. Freiburg je s 2:1 pobijedio Ingolstadt, a dva je pogotka postigao Florian Nirderlechner. Jedini gol za Ingolstadt dao je Markus Suttner.

Hoffenheim i Werder odigrali su 1:1. Hoffenheim, koji je i dalje jedina neporažen momčad u Bundesligi nakon 16 kola, je poveo u 26. minuti preko Sandra Wagnera, a izjednačio je Serge Garby u 87. minuti. Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić u igru je ušao u 67. minuti.

Hertha je s 2:0 bila bolja od Darmstadta. Golove su postigli Marvin Plattenhardt i Salomon Kalou.