BUNDESLIGA Jedvaj donio Leverkusenu pobjedu, novo slavlje Bayerna

EPA/PETER STEFFEN

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj postigao je pobjednički pogodak za Bayer u subotnjoj utakmici protiv Wolfsburga. Wolfsburg je došao u prednost u 37. minuti pogotkom Maximiliana Arnolda, a izjednačio je Admir Mehmedi u 79. minuti. Četiri minute kasnije precizan je Jedvaj za tri boda Bayera.

Njemački prvak Bayern München upisao je nova tri boda, svladavši Ausburg sa 3:1. Dva je pogotka postigao Robert Lewandowski, a jedan je dodao Arjen Robben. Jedini pogodak za Ausburg postigao je Ja Cheol Koo.

Freiburg je s istim rezultatom, 3:0, pobijedio Werder. Strijelci za Freiburg bili su Philipp, Grifo i Abrashi, a za Werder Garcia. Leipzig je s 2:0 slavio protiv Darmstadta, a oba pogotka postiogao je Marcel Sabitzer. Istim rezultatom Mainz je pobijedio Ingolstadt, a strijelci su bili Mallo i Oztunali.

Bayer je i dalje vodeća momčad Bundeslige s 23 boda, dva više od Leipziga. Na dnu ljestvice su Ingolstadt i HSV sa dva boda, ali HSV još mora odigrati svoju utakmicu devetog kola.