Bundesliga: Borussia bolja od Hoffenheima, novi pogodak Kramarića

epa10890779 Hoffenheim's Maximilian Beier (L) in action against Dortmund's Nico Schlotterbeck (R) during the German Bundesliga soccer match between TSG 1899 Hoffenheim and Borussia Dortmund in Sinsheim, Germany, 29 September 2023.  EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

U prvom susretu 6. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila Hoffenheim sa 3-1, a pogodak za domaći sastav zabio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić nastavlja s odličnim igrama. U susretu protiv Borussije postigao je četvrti pogodak u njemačkom prvenstvu, te ukupno osmi ove sezone. Dva gola je zabio u Kupu protiv Lubecka, a još dva u dresu reprezentacije protiv Armenije i Latvije. U kakvoj je “Krama” sjajnoj formi pokazuje i podatak od šest golova u posljednjih sedam nastupa. Međutim, njegov gol nije bio dovoljan za pozitivan rezultat protiv njemačkog doprvaka.

Gosti su poveli u 18. minuti preko Niclasa Fullkruga, a Hoffenheim je izjednačio u 25. minuti golom Kramarića iz jedanaesterca. Glavni krivac za pogodak bio je Borussijin stoper Mats Hummels koji je prvo pogrešno dodao loptu, a potom oborio Antona Stacha na samom rubu kaznenog prostora. Kramarić je sigurno izveo kazneni udarac.

U posljednjim trenucima prvog dijela Marco Reus je zabio za novo vodstvo gostiju. Domaćin je korak do izjednačenja bio u 52. minuti, ali je udarac Roberta Skova završio u okviru gola. Borussija je od 71. minute igrala s igračem manje nakon što je Ramy Bensebaini isključen zbog dva žuta kartona i to u razmaku od svega četiri minute. Hoffenheim nije uspio iskoristiti igrača više, već je u sudačkoj nadoknadi Julian Ryerson zabio za konačnih 3-1. Kramarić je igrao do 87. minute.

Borussija je ovom pobjedom barem privremeno preuzela vodstvo na ljestvici sa 14 bodova, bodom više od Bayerna i Bayera, dok je Hoffenheim šesti sa 12 bodova.

Bayern u subotu čeka derbi kod RB Leipziga. Bayern i RB Leipzig su već igrali ove sezone i to sredinom kolovoza u finalu Superkupa, a RB Leipzig je slavio sa 3-0 uz fantastičnu predstavu Danija Olma koji je zabio sva tri gola.

Wolfsburg Nike Kovača će ugostiti Eintracht iz Frankfurta, dok će Bayer Leverkusen gostovati kod Mainza.

U ostalim susretima ovoga kola u subotu se sastaju Koln – Stuttgart, Bochum – Borussia Moenchengladbach, Heidenheim – Union Berlin, a u nedjelju će snage odmjeriti Darmstad – Werder Bremen, te Freiburg – Augsburg.

REZULTATI – 6. kolo:
Hoffenheim – Bor. Dortmund 1-3 (KRAMARIĆ 25-11m / Fullkrug 18, Reus 45+3, Ryerson 90+5)