BUNDESLIGA Bayern se definitivno budi, Mainzu utrpali osam komada

EPA/RONALD WITTEK

Jakić odigrao cijelu utakmicu za Augsburg, a Franjić 84 minute za Darmstadt. U nedjelju igra Leverkusen i Kramarić ide u goste H.Smolčiću.

Nogometaši Bayerna uspješno su odradili domaći posao u 25. kolu njemačke Bundeslige te na svojoj Allianz Areni svladali Mainz s čak 8:1.

Veliki put prema tri boda Bayern je prevalio nakon prvog poluvremena kada je vodio 3:1, odnosno, nakon manje od dvadeset minuta kada je već zabio dva pogotka. Strijelci su bili Kane u 13. i Goretzka u 19. minuti.

Amiri je nakon pola sata igre smanjio na 1:2, ali se na odmor otišlo s dva gola plusa na strani Bayerna nakon novog gola Harryja Kanea kojeg je dao u sedmoj minuti nadoknade.

U nastavku su redom gostujuću mrežu pogađali Mueller, Musiala i Gnabry, a sve je simbolično zaključeno golovima igrača koji su i započeli veliki niz. Kane je zabio još jedan u 70. te Goretzka u 92. minuti. Bayern sada ima sedam bodova manje od vodećeg Bayera, ali je klub iz Leverkusena odigrao utakmicu manje.

Bayer Leverkusen igra u nedjelju

Vrlo dramatično bilo je u Moenchengladbachu gdje su domaća Borussia i Koeln odigrali 3:3, a Leipzig je pred svojim navijačima svladao Darmstadt 2-0 uz autogol Isherwooda već u trećoj minuti te pogotkom Baumgartnera u 50. minuti. Kod gostiju je u 84. minuti zamijenjen hrvatski nogometaš Bartol Franjić.

Uz minimalnih 1-0 Augsburg je na svom terenu svladao Heidenheim golom Gouweleeuwa u 22. minuti. Za Augsburg je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Kristijan Jakić, dok je Dion Drena Beljo za domaćina zaigrao tek od 89. minute.

Bayern je sada na 7 bodova od vodećeg Leverkusena, ali ‘Apotekari’ imaju utakmicu manje, u nedjelju na svom stadionu dočekuju Wolfsburg bivšeg hrvatskog izbornika Nike Kovača.

Bundesliga, 25. kolo:

BayernMainz 8:1 (Kane 13, 45+7, 70, Goretzka 19, 90+2, Mueller 47, Musiala 61, Gnabry 66 / Amiri 31)

LeipzigDarmstadt 2:0 (Isherwood 3-ag, Baumgartner 50)

Borusia (M)Koeln 3:3 (Honorat 32, Hack 71, 73 / Alidou 7, 64, Downs 79)

AugsburgHeidenheim 1:0 (Gouweleeuw 22)

WerderBorussia (D) 1-2 (Nijnmah 70 / Malen 21, Sancho 38)

(u petak): StuttgartUnion Berlin 2:0 (Guirassy 19, Fuehrich 65)

(u nedjelju): BochumFreiburg, EintrachtHoffenheim i Bayer LeverkusenWolfsburg.