Brooklyn Nets i Dallas Mavericks na 2-0, LA Lakersi izjednačili protiv Phoenix Sunsa

epa08725567 Los Angeles Lakers forward Anthony Davis (L) passes the ball over Miami Heat forward Jae Crowder (R) in the second quarter of their NBA Finals basketball game four at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 06 October 2020.  EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Nakon +11 u prvoj utakmici, Brooklyn Netsi su u drugoj bili još uvjerljiviji protiv Boston Celticsa. U pobjedi 130-108 Netsi su imali „veliku četvorku“, jer se Hardenu, Durantu i Irvingu priključio Joe Harris sa 25 koševa, od toga je zabio sedam trica iz 10 pokušaja. Durant je ubacio 26 (šut 8/12) i uhvatio 8 skokova, James Harden upisao je 20 koševa (šut 6/12) i asistirao 7 puta a Kyrie Irving dao je 15 (6/12) i 7 asistencija.

Kod Bostona, koji je već nakon prve četvrtine bio na -14 a do poluvremena na -24, bolji od ostalih bili su Marcus Smart sa 19 koševa (6/13), Evan Fournier sa 16 koševa (4/5 za tri koša), Tristan Thompson sa 15 (7/9) i Kemba Walker sa 17 koševa (5/11) i 7 asistencija.

Dallas Mavericksi su sa 127-121 u gostima poveli 2-0 protiv LA Clippersa na pogon, naravno, Luke Dončića. Kawhi Leonard je odigrao sjajnu utakmicu za Clipperse, sa 41 košem (šut 14/21) i 6 skokova vukao je svoju momčad ali osim Paula Georgea (28 koševa, 12/22) i Reggieja Jacksona sa 15 koševa nije imao dovoljno suigrača koji će mu pomoći. Dončić je utakmicu završio sa 39 koševa (16/29) i 7 asistencija, Tim Hardaway ubacio je 28 (trice 6/8), Kristaps Porzingis 20 koševa (8/12) a Maxi Kleber 13 koševa (5/6). Naš Ivica Zubac za Clipperse je igrao 21 minutu i ubacio 2 koša (1/2) uz 6 skokova.

LA Lakersi su izjednačili seriju protiv Phoenix Sunsa pobjedom 109-102. Lakersi su bili konstantnom vodstvu a dominirao je Anthony Davis sa 34 koša, 10 skokova i 7 asistencija, LeBron James je ubacio 23 i dao 9 asistencija a odličan je bio Dennis Schroder sa 24 koša (8/16).

Za Sunse Devin Booker 31 koša (slobodna bacanja 17/17), DeAndre Ayton 22 koša (11/13) i 10 skokova. Dario Šarić za 15 minuta samo 2 koša iz slobodnih bacanja.